A választásokat követő napok nagyszerű szórakozása a szavazóköri eredmények közti böngészés. Van-e olyan szavazókör, ahol győzött az MSZP? Sikerült-e valamelyiket 100%-ra hozni a Fidesznek? Akad-e olyan, ahol a Fidesz csak harmadik? Még mindig Nyakó István-e a favorit Csenyétén? Ismerik-e az LMP-t az ország legszegényebb falujában?
A hétvégi Tisza-parti élményeim hatása alatt először is arra lettem volna kíváncsi, hogy Nagykörűben és Tiszasülyön hogyan szerepelt a Jobbik. Először csak a szavazókörök számozását furcsállottam, no meg azt, hogy a kétezer lelkes Körűben két szavazókörre számítottam, míg a valasztas.hu négyet mutatott:
Aztán ahogy az egyes szavazókörök eredményeit néztem, egy idő után olyan érzésem volt, mintha már láttam volna azt. Kiderült, hogy a harmadik és a negyedik szavazókör linkjén ugyanaz az eredmény jön be, mint az elsőén.
Ezután tornyos kis falum, Egervár eredményeit akartam megnézni, ott is hasonló jelenség fogadott:
A második link itt is ugyanoda mutat, mint az első. A falunak amúgy egy szavazóköre van, ráadásul Egerváron nincs is Petőfi utca.
Budapest V. kerületénél ugyanígy kétszer annyi szavazókör látszik, mint amennyi valójában van, például olyan BME kollégium is szerepel a listában, ami egészen biztosan nem V. kerületi:
Ezt a szedett-vedett rendszert (például a fővárosi kerületeket a római sorszámuk alapján itt és itt is abc-sorrendben listázó) százmillókért fejlesztették és százmilliókért üzemeltetik.