Felháborodott olvasói levelek százai lepték el postaládámat, miután legutóbb azt találtam írni, hogy Garics lesz az EB egyetlen magyarja. Természetesen ez nem egészen igaz, hiszen a bírói testület tagjaként Kassai Viktor is jelen lesz az eseményen, méghozzá negyedik játékvezetőként. Más szóval ő lesz a táblás ember, aki cserék, illetve hosszabbítás esetén felmutatja a megfelelő számokat, reméljük, képernyőre kerülésekor hangos ovációval kísérve minden magyar sörsátorban. Elvakultabb Kassai-szurkolók nyilván szorítani fognak azért is, hogy valamelyik meccs hevében Materazzi páros lábbal durrantsa le, esetleg egy eszement fejelje tökön a játékvezetőt, ez esetben tartalékként pályára léphetne.
Az első napon már szurkolhatunk is neki, a portugál-török meccsen fogja kezelni - reményeink szerint kifogástalanul - a táblát. Hát most ennyi jutott, amire büszkék lehetünk…
Folytassuk hát a csoportok bemutatását, értelemszerűen a végére hagyva a legfinomabb falatot, a „C”-vel jelzettet. (Közhelyszótárunk „halálcsoport” kifejezésének használatától ezúttal eltekintünk.)
A futball istenei mindent megtesznek a szórakoztatásunkért, mondhatnám: semmit sem bíztak a véletlenre, de hát futballistenekről lévén szó ez egyértelmű. Kétségtelen, hogy a 2006-os vébé döntő óta nincs meccs, ami jobban lázba hozhatná a szurkereket egy francia-olasznál. Így aztán előbb a selejtezőkben, majd most a csoportkörben is sikerült összeereszteni őket. Ezzel némi reményt is adva a többi válogatottnak, hogy a döntőt már nem sajátítják ki.
Románia népe nyilván nem ünnepelt a sorsolás láttán, talán öt olyan klasszisuk van, amilyenből ellenfeleiknél tizenöt is akad. És az Európa-bajnokságon Gigi Becali segítő kezei sem matathatnak a háttérben. Azt is megértük, hogy magyar játékos vagy edző még a keret közelébe sem került. Van viszont félig (pontosabban: tulajdonosát tekintve) magyar bajnokcsapat, nekik majd a Bajnokok Ligájában szoríthatunk.
A hollandok Európa hollandjai. Egyedi futballkultúrájuk értékét mutatja, hogy edzőik a legkeresettebbek világszerte, három válogatottat irányítanak majd az EB-n, ráadásul még a magyar kispadra is jutott egy belőlük. Az értük való szurkolás egyesítheti a politika által szétszabdalt nemzetünket. Szerethetjük őket, mert híresen liberális ország, megengedő drogpolitikával és sokbiztosítós egészségüggyel, vagy mert narancsszínben játszanak, esetleg mert viráguk a tulipán, vagy éppen mert 88-ban lettek Európa-bajnokok.
Kedvcsinálónak az EB történelem egyik legnagyobb gólja, Van Basten követte el a 88-as döntőn:
Sokat kell tanulnom még, míg olyan publicista válhat belőlem, aki a francia válogatott orra alá dörgölheti Trianont, meg amúgy is Auxerre-szurker vagyok, így most inkább tartózkodom az érzelmi motívumoktól.
Allez Les Bleus!
Olaszország elérheti azt, amit nyolc éve a franciák, hogy a VB után az EB-t is behúzzák. A világbajnok csapatból nem lesz ott többek közt Totti, Nesta és Cannavaro, ott lesz viszont Cassano, aki
Forza Italia, illetve hajrá Olaszország, hajrá olaszok!
Tutitipp: Úgy tartják, világversenyt az a csapat nyerhet, amelyik a végére kerül csúcsformába, az elején akár botladozni is lehet. Az olaszok pedig remekül értenek ahhoz, hogy keservesen jussanak csak tovább a csoportkörből, ebben most sem lesz hiba. A hollandok viszont odateszik majd magukat. Domenech meg el fogja kúrni.
1. Hollandia, 2. Olaszország, 3. Franciaország, 4. Románia
Napi écesz: Ha az embernek nincs tévéje, vagy éppen meggyűlik a baja a kábelszolgáltatóval, nem kell lemaradnia semmilyen komolyabb sporteseményről. Adatcserélő alapon dolgozó programok segítségével ma már szinte minden érdekesebb élő közvetítés elérhető. A kínálat megtalálható például itt, a megfelelő kliensek (SopCast általában elég szokott lenni) letöltése után élvezhető is a közvetítés. Néha meg élvezhetetlen, de azért a szélessáv terjedésével folyamatosan javul a minőség. Persze aki mindenképpen a legjobbat akarja, egyelőre még ne sóherkedjen, mint Trágár Tóni.
Az utolsó 100 komment: