Fő célcsoport: nyugdíjasok. Másodlagos célcsoport: fővárosiak. Brief: emlékeztessük egykori hűséges szavazóinkat, kinek a visszatérése a tét!
Az MSZP ugyancsak komolyan veszi frissen indított kampányát, csak az Indexnél listaáron napi 7 millió forintba kerül ez az egészoldalas felület. A párt politikusai körében is teljes a mozgósítás, Nyakó István a főhadiszálláson, Veres János, Mesterházy Attila és Szűcs Erika az ország házában, Steiner Pál a fővárosban, Simon Gábor a végeken, Zsíros Zsolt az ellen gyepűin, Gyurcsány Ferenc pedig blogosai közt vezeti a harcot.
A középpontban természetesen Orbán Viktor a nyugdíjak befagyasztására és az állami beruházások felülvizsgálatára, esetleges felfüggesztésére vonatkozó állítólagos kijelentései állnak. Ha Orbán mondott ilyeneket (mivel eddig nem cáfolta különösebben, ezért jó eséllyel mondott), annak csak örülni tudunk, bár előbbit keveselljük, a Reakció kormányprogramjában a 13. havi nyugdíj eltörlése mellett tettük le a garast. A józan hang egy esetleges kormányváltás után jó hivatkozási alapként szolgálhat majd az első népszerűtlen intézkedéseknél, különösen, ha most a szocialisták pillanatnyi opportunizmusuktól vezérelve jó nagy feneket kerítenek neki. Mert sok más mellett a legfontosabb különbség Gyurcsány őszödi és Orbán kéri beszéde között az, hogy előbbi a választások után, utóbbi jóval a választások előtt hangzott el.
Gyurcsány Ferenc tegnapi blogbejegyzésében fel is ajánlotta életét és vérét a magyar nyugdíjasoknak, s nem hagyott kétséget afelől, hogy a megszorításoktól eddig is óvott idősekre ezután is erején felül fog költeni a szocialista kormány, kerül, amibe kerül. A kormányfő láthatóan nem törődik már a gazdasági szereplőkkel, saját reformeri imázsával, mindent egy lapra tesz fel: a nyugdíjasokra (és egy kicsit a budapestiekre), az utódpárt hagyományos bázisára.
Tudja, hogy kevés a vesztenivalója. A Medián legfrissebb kutatásából kiderül, hogy a választásra jogosultak többsége előrehozott választásokat szeretne, és a Szonda-Ipsos felmérése alapján még saját, a teljes népesség mindössze 16 százalékát kitevő szavazótáborának többsége szerint is rossz irányba mennek az ország dolgai.
Gyurcsány és az MSZP kisebbségi kormányzással egybekötött bársonyos fordulata és antifasiszta szervezkedése egyelőre nem hozott áttörést, Ágh Attilán és Paul Lendvain kívül nem sokan igyekeznek a miniszterelnök zászlai alá. Itt érdemes megemlékeznünk a tegnapi napkeltés Kereszttűzről is, ahol Betlen János, Pungor András (
Az utolsó 100 komment: