2009. január 14.: Gyurcsány Ferenc a Magyar Köztársaság miniszterelnöke.
Bajnai Gordon a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztériumot vezető miniszter a Gyurcsány-kormányban.
Fodor Gábor az SZDSZ elnöke, országgyűlési képviselő.
Mesterházy Attila az MSZP frakcióvezető-helyettese, országgyűlési képviselő.
Jávor Benedek az LMP választmányi tagja, szóvivője.
2009. március 21.: Gyurcsány bejelenti, hogy lemond a miniszterelnökségről, megkezdődik a miniszterelnöki casting.
2009. március 30.: Gyurcsány Bajnait miniszterelnök-jelöltként mutatja be a Parlamentben, ahol sajtótájékoztatón ismertetik közös nyilatkozatukat. A fejlesztési és gazdasági miniszter elmondja: válságkezelő kormány irányítását vállalja el meghatározott időre. Hozzáteszi: nincsenek politikai ambíció, és a népszerűség sem számít.
2009. április 14.: Az Országgyűlés 204 igen szavazattal, 8 tartózkodás mellett konstruktív bizalmatlansági indítvánnyal miniszterelnökké választja Bajnai Gordont. Igennel szavaz a teljes MSZP- és SZDSZ-frakció, a Fidesz és a KDNP képviselői nem vesznek részt a szavazásban.
2009. április 20.: Mesterházy-t frakcióvezetőjévé választja az MSZP.
2009. június 8.: A totális EP-választási kudarc után Fodor lemond elnöki tisztéről az SZDSZ-ben.
2009. július 10.: Fodor lemond parlamenti mandátumáról.
2009. december 12.: Az MSZP-kongresszus országos listavezetővé és miniszterelnök-jelöltté választja Mesterházy-t.
2010. október 6.: Gyurcsány létrehozza a Demokratikus Koalíció Platformot.
2010. július 10.: Az MSZP kongresszusa a párt elnökévé választja Mesterházy-t.
2010. szeptember 16.: Jávor a Magyar Hírlapnak a következőket nyilatkozza: „Az MSZP omoljon össze az október 3-i választásokat követően, akkor már mindegy lesz, hogy »hol, merre«.”
2011. október 22.: Gyurcsányék kilépnek az MSZP-ből, és bejelentik a Demokratikus Koalíció párttá alakulását.
2011. december 23.: A parlament köré kordont vonó LMP tiltakozása ellenére elfogadják az új, egyfordulós országgyűlési választási rendszert.
2012. január 29.: Jávort az LMP frakcióvezetőjévé választja az LMP kongresszusa.
2012. január 31.: Jávor azt nyilatkozza, hogy vannak számukra fontos morális kritériumok amelyeket „az MSZP vagy a Demokratikus Koalíció nem feltétlenül elégít ki”.
2012. október 23.: Bajnai a Milla rendezvényén bejelenti, hogy a Haza és Haladás, a Milla és a Szolidaritás létrehozta az Együtt 2014 Mozgalmat. „Egyenként elbuknánk, de együtt győzni fogunk!” – zárja beszédét.
2012. november 14.: Jávor a következőket nyilatkozza az Origónak: „Ha az Együtt 2014 a MSZP-vel való koalíció előszobája, akkor nem veszünk részt benne. Nagyon problémásnak tartjuk a szövetséget a szocialistákkal.″
2013. január 27.: Jávor bejelenti, hogy a Párbeszéd Magyarországért Platform tagjai kilépnek az LMP-ből és új pártot alapítanak, de parlamenti mandátumaikról nem mondanak le.
2013. április 27.: Fodor megalapítja a Magyar Liberális Pártot (Liberálisok).
2013. augusztus 29.: Bajnai és Mesterházy megállapodnak az MSZP és az Együtt-PM külön listás indulásában és a koordinált egyéni jelöltállításban. „A mai nappal kicseleztük Orbán Viktort” – értékelte Bajnai a politikai konstrukciót.
2013. október 23.: Közösen ünnepeltek a baloldali szervezetek.
2013. november 11.: Bajnai egy Origo-interjúban kijelenti: „(Egy év múlva) miniszterelnök leszek″.
2014. január 14.: Bajnai, Fodor, Gyurcsány, Jávor és Mesterházy bejelentik, hogy közös listát, közös jelölteket és közös miniszterelnök-jelölteket állítanak. A sajtótájékoztatón Gyurcsány a következőket mondja: „Mesterházy Attila kiváló vezetője lesz ennek a listának.″
(A kronológia nem teljes, biztosan maradtak még ki fontos pillanatok és nagyszerű mondatok, ezeket kommentben várjuk, linkkel együtt, és folyamatosan frissítjük a Nagy Menetelés történetét.)
Az utolsó 100 komment: