Előkerült a szigorúan titkos tisztek listája és rajta volt a Budapesti Ügyvédi Kamara elnökhelyettese, Bérczes Róbert. Általában nincs következménye annak, ha valaki ilyen listákon szerepel, például Medgyessy Péterről is kiderült, hogy szt-tiszt volt, aztán mégis miniszterelnök maradhatott. Bérczes azonban nem intézte el egy naéssel a múltját, hanem lemondott kamarai tisztségéről. Az ülés után nyilatkozott nekünk Réti László, a Budapesti Ügyvédi Kamara elnöke, akit arról faggattunk: szerinte lesznek-e Bérczesnek követői? Mi lesz a vérbírákkal?
A mai kamarai elnökségi ülésen jegyzőkönyvbe vették: javasolják a tisztségviselőknek, hogy vizsgálják meg a saját múltjukat és tekintsék követendő példának Bérczes eljárását. Ez azt jelenti: végre elindulhat egy tisztulási folyamat és remélhetőleg egyr,e több érintett ügyvédnek, bírónak, ügyésznek kell szembenéznie azzal: tevékenyégük következményekkel járhat. Akár az is előfordulhat, hogy nemsokára a vérbírók listája kerül elő, és ha még aktívak, ők is lemondanak a tisztségeikről vagy - remélem - az ügyvédi, birói praxisukról is, ha már így szépül a világ.
Réti interjúnkban azzal védekezett: nekik nincs információjuk az ügyvédek múltjáról, másrészről ez minden társadalmi, politikai szervezet, például az egyházak problémája is, nemcsak az övék. Hangsúlyozta, hogy 1994 óta nincs olyan kormánya az országnak, amelyikben nincsenek érintettek és szerinte a jogalkotók tudnák ezt a problémát megoldani, ha akarnák. Az ügyvédek ellen közbizalomra való érdemtelenség szabálya alapján lehetne közigazgatási eljárást indítani, de ezekben a perekben a kamarának kellene bizonyítania, hogy ki és mit tett a múltban, és ez érdemtelenné teszi-e az illetőt közbizalomra. Ez pedig nehéz.