A Fidesz művészi szintre emelte a nembeszélt, newspeak helyett nospeak a fő csapásirány. A narancspárt láthatóan tanulni szeretne az előző kampányok szerencsétlen megszólalásaiból, az azokra épített ellenkampányokból. A baj csupán az, hogy ugyan felismerték a helyzetet, de rossz következtetéseket vontak le belőle.
Kövér köteles beszédét ugyan undorítóan kiforgatták, és Mikola doktor béna szinglihordozását is felhasználták a Fidesz ellen, de ezek a kijelentések valóban alkalmasak voltak arra, hogy visszaüssenek a pártra.
A Fidesz azonban a jelenlegi totális nyilatkozatstoppal nem csak a félreérthető vagy kiforgatható kijelentéseket zárta el a nyilvánosságtól, hanem az értelmes felvetéseket is.
Mádi László után Sió László került csávába: a Fidesz oktatási kabinetvezetője a Népszavának azt nyilatkozta: a Fidesz minősítési rendszert vezetne be a pedagógusoknak, és aki ebben az osztályozásban alkalmatlannak bizonyul, azt el kell bocsátani. Sió László azt is hozzátette: oktatási terveik nagyjából összhangban vannak a Sólyom László által életre hívott Bölcsek Tanácsa reformjavaslataival, melyek között az alkalmatlannak ítélt tanárok fokozatos elbocsátása is szerepel.
Cser-Palkovics András, helyettes Fidesz-szóvivő rövidesen reagált Sió kijelentésére: „Sió László oktatási szakértő a magánvéleményét mondta el a Népszavának, az nem tekintendő hivatalos Fidesz-álláspontnak” - tudatta a szóvivő.
Sió László ügye, Mádi László után már a második olyan epizód, amikor a Fidesz egyrészt jelenlegi kommunikációját zavarja össze, másrészt saját későbbi mozgásterét szűkíti be az egyéni véleményektől való elhatárolódással. Adópolitikai alternatíva-e az ingatlanadó? Igen, megfontolható téma, alkalmas a vitára. Attól függetlenül, hogy a Fidesz joggal mondhatja azt, hogy jelenleg nincsenek meg a feltételei egy ilyen adónem bevezetésének.
Oktatásügyi alternatíva-e a pedagógusok minősítési rendszere? Igen, megfontolható téma, alkalmas a vitára. Mi több, remek javaslat. A közszférában rengeteg területen dolgoznak az adott munkakörre alkalmatlan emberek, így van ez sajnos a pedagógusoknál is. Ha a Fidesz azon gondolkodik, hogy bevezessen egy szigorú minősítési rendszert a pedagógusoknál, annak minden értelmes ember, köztük az oktatás hivatásának elkötelezett, felkészült, a szakmaiságot fontosnak tartó pedagógus örülhet.
Mégis, a Fidesz felsőbb szinten határolódik el egy értelmes javaslattól. Miért? Mert az felhasználható a Fidesz ellen? Hja, bitte, ilyen a kampány. De ellenkampány esetén csak egy értelmes riposztra lenne szükség: a Fidesz a jövő nemzedékek oktatását a legfontosabb nemzeti feladatok egyikének tartja, és ezért kormányra kerülve 1. minőséget fog megkövetelni 2. egyúttal a minőséget díjazni is fogja.
Hogyan lehet egy némaságra, a józan álláspont eltitkolására, a vitaképes javaslatok eltussolására építő szervezetet kormányzásra kerülve 1. vitákra 2. döntéshozatalra 3. kormányzati cselekvésre áthangolni?
Égető fontosságú kérdések lesznek ezek április után. Viszont - a nyolc évnyi alkalmatlan ballib kormányzás után - sokan már most ki vannak éhezve az értelmes beszédre. És sokaknak elegük van az összekacsintásból, hogy várjatok tavaszig, most a hülyéknek beszélünk. Mert hülyék azért nem vagyunk.
Az utolsó 100 komment: