/George Orwell: 1984/
2007. szeptember 26.: „Az olajügyekkel kapcsolatos kormányzati rendelkezések egyik legfőbb alakítója a PM volt. Arnold Mihály, a VPOP parancsnoka lapunknak adott interjújában Draskovics Tibort nevezte a szabályozás egyik kulcsfigurájának.” - írja Sipos Anett az Index Olajügyek-sorozatában. Draskovics az Indexnek adott válaszában azt írta, hogy a megbízhatósági igazolást feltételül szabó rendelet kiadásakor államtitkár volt, a rendelet szövegezésében nem vett részt, de irányának meghatározásában - a behozatalra vonatkozó szabályok zártabbá tételében, szigorításban - igen.
2007. november 12.: A rendőrség honlapján újabb, az olajügyekkel kapcsolatos, a titkosítás alól feloldott dokumentumokat tesz közzé. A rendőrség oldalán található húsz dokumentum egy 1996-os ügyről szól, amelyben a Pénzügyminisztérium két vezető tisztségviselőjével, a közigazgatási államtitkárral és az egyik helyettes államtitkárral kapcsolatban felmerülő hivatali visszaélés gyanúját vizsgálták, operatív eszközökkel is, de azt nem találták bizonyítottnak. Egy 1996. május 24-én Kuncze Gábor akkori belügyminiszternek küldött feljegyzésben az olvasható, hogy az államtitkár és a helyettes államtitkár „direkt módon távbeszélőn adott utasításokkal kötelezte a VPOP-t a jogsértő határozat meghozatalára”.
2007. november 15.: Sipos Anett újabb cikkében arról ír, hogy annak idején Györgyi Kálmán legfőbb ügyész óvást jelentett be a Pénzügyminisztérium intézkedése ellen.
A legfőbb ügyész indoklásában azt írja, a VPOP által a PM utasítására felügyeleti intézkedés során hozott határozat a törvényesség sérelme mellett a költségvetés bevételét 83 127 804 forinttal rövidítette meg. Ezért indítványozta a törvénysértő határozat hatályon kívül helyezését. Ennek a VPOP eleget tett, ám a Pénzügyminisztérium egy visszamenőleges hatállyal hozott törvénymódosítással lehetővé tette, hogy a Kuwait Petróleum Kft.nek a 83 millió forintot ne kelljen az államkasszába befizetnie.
2008. február 12.: Takács Albertet Draskovics Tibor váltja az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium élén.
2008. február 14.: A Magyar Hírlap megírja (sajnos a magyarhirlap.hun egyelőre nem találom a cikket), hogy a rendőrség honlapjáról lekerültek az új IRM-vezető számára kínos dokumentumok. Valóban, az Index korábban hivatkozott cikkében is szereplő linken mindössze ennyit találunk: „A keresett oldalt valószínüleg eltávolították, megváltoztatták a nevét vagy jelenleg nem elérhető.”
Meghibásodott a police.hu tartalomkezelő motorja? Vagy valaki levette a dokumentumokat a police.huról? Ha igen, ki? És miért? Egyáltalán, mi értelme az internetről törölni valamit, amiről már sok helyen írtak?
Update: Nem nagyon érzi az ORFK ezt az internet-dolgot („Az Országos Rendőr-főkapitányság közleménye szerint nincs szabályozás arra nézve, hogy mennyi ideig kell közzétenni a titkos nyomozások iratanyagát, így a hozzáférhetőség időtartamát az ésszerűség okán biztosították. A közlemény emlékeztetett arra, 3 iratanyag 2007. november 12-től december 29-ig volt elérhető, a többi anonimizált irat pedig 2007. december 29-e és 2008. február 1-je között. Így megvalósult az olajbizottság részére kitűzött feladat, a nyilvánosság tájékoztatása, olvasható a dokumentumban.”), itt nincs helyszűke, elférnek a weblapok akár nagyon-nagyon sokáig is.
Ráadásul nagy hozzáértéssel csak a (a Google által még mindig őrzött) szöveges oldalt vették le, a pdf-ek megmaradtak, az egykori PM közigazgatási államtitkár elleni operatív nyomozás lezárásáról szóló határozat is letölthető. A felfedezés Terembura érdeme (via Molnargoreny).