Nicolas Sarkozy felháborodottan hagyja ott a viselkedni képtelen fasiszta bunkót (Forrás: Index, a kép a találkozó végén készült)
Önjelölt diplomáciai szakértők hada lepte el a magyar sajtó ballib felét, lázas örömmel találgatják, vajon Sarkozy miért hagyta ott Orbánt. A szennymédia meg mindenféle forrás megjelölése nélkül már zsidózásról is vartyog. Mielőtt a szívünkhöz kapnánk, hogy a bunkó felcsúti paraszt nem tud viselkedni – nyilván szotyit köpködött és csulázott –, amit a francia elnök megelégelt, jegyezzünk meg néhány dolgot:
1. A faképnél hagyásról szóló hírek ősforrása Demszky Gábor.
2. A főpolgármester az általa vezetett világváros kaotikus közlekedési viszonyai miatt ordas mód elkésett a hivatalos közös koszorúzásról.
3. Demszky Gábor hazugságával szemben szó sem volt huszonöt perces Sarkozy-Orbán tárgyalásról, az újságíróknak kiosztott hivatalos programban tizenöt perces megbeszélés szerepelt, közvetlenül a parlamenti beszéd után (14.50-től 15.05-ig).
4. Csakhogy Nicolas Sarkozy 14.41-kor befejezte szónoklatát, a protokoll pedig azonnal a Főemelet 46-48-as terembe vitte az Orbánnal közös találkozóra, amely így a tervezettnél előbb, 14.45-kor elkezdődött.
5. E sorok írója ott álldogált néhány kollégával együtt az iroda előtt, ahonnan Sarkozy a fixáltnál valóban korábban, 15.oo-kor jött ki. Azonban a megbeszélés is előbb kezdődött a leírtnál, de időtartamban pontosan annyi volt, amennyi a programban szerepel. Mindenestre sehogy nem jön össze Demszky hiányzó húsz perce.
6. Mivel a magyar sajtó most Sarkozy-Gyurcsány reformtengelyről vizionál, szögezzük le, hogy Gyurcsány jó szokásához híven semmi mást nem csinált, mint felmondta tárgyalópartnere álláspontját. Ami Nabucco-ügyben például dícséretes, hiszen a gázbeszerzések diverzifikálása magyar nemzeti érdek is. Csak azt tudnánk feledni, hogy a pápai gyerek Vlagyimir Vlagyimirovics legjobb európai haverjaként mocskolta márciusban a projektet, mint amire nincs szükségünk. Akkor az EU-állásponttal szemben az orosz érdekek képviseletét választotta.
7. A francia köztársaság elnöke közjogi helyzetéből adódóan nem vesz részt sem hazai, sem külföldi pártpolitikában, hivatalos látogatásain a legritkább esetben találkozik nem hivatalban lévő politikussal. Idén júniusi lengyelországi látogatásán sem randevúzott a Polgári Platform vezetésével, csak a kormányzó Kaczynski ikrekkel volt hivatalos programja. Orbánnal valamiért fontos volt neki találkozni.
8. Gyurcsánnyal a francia köztársasági elnök többet tárgyalt, de ez természetes is, hiszen a miniszterelnök van döntési helyzetben az ország ügyeit illetően, nem Orbán Viktor. Ez diplomáciai egyszeregy, nem Gyurcsány Ferenc államférfiúi teljesítménye, tekintélye és antifasiszta kereszteslovag mivolta előtti főhajtás.
9. Faszkorbács.