Most, hogy remélhetőleg minden előfizetőnkhöz megérkezett már duplaszámunk, csemegézzünk az utolsó nyomtatott Reakcióból a hűs diófa klímagép alatt. Vezércikkünkben Ablonczy Bálint főszerkesztő rögtön le is szögezi: nem búcsúzunk.
Közélet rovatunk vezető anyaga Novák Tamás kollégánk büntető nagyriportja a magyarországi börtönhelyzetről (ehhez kapcsolódtak a blogon megjelent, értetlenséggel fogadott levelek a börtönből): kiváló olvasmány. Árokásó Top20 c. összeállításunkban Ács Feri buzdítja további jó hörgésre közéleti véleménymunkásainknak. Írunk a nyomtatott sajtó visszaszorulásáról, a nyugdíjrendszer fenntarthatatlanságáról, az Aliga-gate-ről, valamint a legfelső és legalsó társadalmi osztályok közötti 27-szeres jövedelmi különbségről.
Folytatódik (és nem ér véget) A Blőd című abszurd-szürreál kém-képregényünk is, Futaki Attila képsoraival. A blogban már megjelent Kovács Ákos-nagyinterjú pályaképpel kiegészítve lapunkban is olvasható.
Maszívra sikerült külpolos magazinunkban egy itt kezdődő, majd a hamarosan induló honlapunkon folytatódó sorozat első cikkeit olvashatjátok: górcső alá vesszük és osztályozzuk a világ vezető hatalmait: hová is vezethet a következő negyedszázad rivalizálása közöttük. Oroszország és az Európai Unió az első két áldozatunk. Bekukkantunk a liechtensteini széfekbe, hozsannázunk az angol toryknak, majd a Berlin-Budapest tengelyen fordulunk egyet. Böszörményi Nagy Gergely kollégánk a weben megjelenő politikai marketinget elemzi.
Ezután egy, a múltból felbukkant Medgyessy-portrén merengünk, Sas Józsi életműdíjat kap a Doromboló Cicustól, majd Oli bácsi megmongya a frankót - a Reakcióról. Négy különböző elmebetegség képviselőinek felsorolásával kezdi a megmondást, érdemes hát végigolvasni. A sorok között pedig a szerkesztőség gárdáját fedezhetjük fel, csoportkép formájában.
Életmód rovatunkat szintén a búcsúzás szelleme lengi körül, Ambrus Balázs tűnődésével indul, majd Lelky Lola Schwarzwald-Klinikjével zárul a cikkfüzér. Közöttük körbenézünk Babócsától Göteborgig, a capoeirától a hegymászásig, és gyerekcikk-rovatunk is folytatódik.
Rendhagyó módon Oli bácsi még egyszer felbukkan a lapban: Sárközy Miklós országának konyhatitkairól lebbenti fel a fátylat, és persze a francia gasztronómia magyarországi vadhajtásairól is megírja a véleményét. Nyár van, ezért vízre is szállunk: evezünk a Dunán, majd az EB-ről olvashatunk - ma már utólag - egy előtte írt cikket. Ezután férfi és női szemmel is bepillantunk a konyhába. Puzsér Róbertet is mikrofonvégre kaptuk: három oldalon osztja az észt, igen szórakoztatóan, és eredetileg - valószínűleg - igen hangosan.
Kultúra rovatunk nyitányaként Szálinger Balázs barátunkkal beszélgetünk a Magvetőnél megjelent A százegyedik év c. verses regénye alkalmából. Utána fejest ugrunk a nemzeti rock tengerébe, megpróbáljuk értékelni és elemezni az egyre népszerűbb műfaj gyökereit, jelenét és jövőjét. A témához Robin Masters is hozzászól.
A kortárs magyar írónőkről vall irodalmi cikkében Nagy András István, majd épített környezetünkre terelődik a szó. Hegedűs Zoltán a budapesti rozsdazónákban, Jakab Gyula Koppenhágában nézett körül, és meglepő módon eltérő minőséget tapasztaltak. Pál Zsombor kollégánk (az Antagon szerkesztője) számbavette a sorra bezáruló budapesti romkocsmákat, leltárt készítve a jelenlegi helyekről.
Ezután fellebbentjük a fátylat a nagy titokról: Kínai Kálmán barátunkat valójában Sao Kuo-Ji-nek hívják, és morcos pekingi öregemberként szidja ezeket a mai fiatalokat. Molnár Niki Aba-Novák kiállításon járt Debrecenben, Hrabovszky és Masters kolléga pedig újra színházba ment. ABA kamingautja is olvasható Russel Crowe, a pokolfajzat úriember iránt érzett vonzalmairól. Megnézzük még, hogy is áll a kastélyok sorsa Magyarországon, majd feltérképezzük a hazai indie zenei szcénát, az Amber Smithtől a Hangmásig.
Utolsó oldalainkon Erdélyi Imre tűnődését, majd bloggertársunk és vezérszurkolónk, Gabrilo eszmefuttatását olvashatjátok. Végül a konzervatív anarchista zárja az utolsó Reakciót: az örök forradalmárról elmélkedik, aki türelmes fickóként velünk lesz, minden nap, a világ végezetéig.