Olvasótáborunkról szóló szokásos, éves felmérésünk során 2012. április 2. és 7. között 1.522-en töltötték ki a mandiner.hu-n és a mandiner.blog.hu-n felugró kérdőívünket. A demográfiai összetétel és a politikai szimpátiák után most olvasóink Mandiner-képét elemezzük.
Első kérdésünk arra vonatkozott, milyen gyakran olvasnak minket a kérdőívet kitöltők. A válaszadók 87 százaléka hetente többször is felkeresi oldalainkat, 61 százalékuk naponta visszatér hozzánk.
Idén a Mandiner blog új ruhát és elrendezést kapott. Kíváncsiak voltunk arra, vajon mennyire sikerült eltalálnunk az új dizájnt. Nagyon pozitív vagy nagyon negatív véleménye keveseknek van róla, a válaszadók közel kétharmadának inkább tetszik az eredmény, míg minden negyedik olvasónknak inkább nem.
Ebben az évben is megkérdeztük, miként vélekednek olvasóink a Mandiner egyes bloggereiről. A kérdésre válaszolók ergéről vannak a legjobb véleménnyel, de a Kínai Kálmán és Trágár Tóni fan club is odatette magát, szerzőpárosunk szoros versenyben hozta el a harmadik és negyedik helyeket. Az eredményekből kiderül, hogy nem könnyű női bloggereink sorsa, erősen maszkulin olvasótáborunk meglehetősen szigorú velük, de sokan vannak olyanok is, akik aristót és robin masters-t nem szeretik.
Idén is megkérdeztük, mit tartanak jellemzőnek a Mandiner blogra. A válaszok alapján a blogunk elsősorban értékelvű, konzervatív és művelt, de majdnem ennyire jellemző ránk az eredetiség és a kormánypártiság is. Érdekes, hogy többen találnak minket liberálisnak, mint klerikálisnak. A legkevésbé idegenszívűnek, antiszemitának és baloldalinak találja a kedves olvasó a Mandinert. Ha világpolitikai irányultságunkat nézzük, EU-, Amerika- és orosz-barátság a sorrend (míg az előző kettőt jellemzőnek gondolják rólunk, addig az utóbbit nem igazán).
A politikai küzdőtéren olvasóink 65 százaléka sorolja blogunkat jobbra, 2 százaléka radikálisan jobbra. Ez nem sokat változott tavaly óta. Majdnem minden negyedik válaszadó nem tudott/akart minket besorolni, 6 százalék találja liberálisnak a Mandinert. Idén 0,6 százalék nyilatkozott úgy, hogy szerinte leginkább a radikális baloldalhoz tartozunk és a tavalyihoz képest egy százalékponttal többen, 4 százaléknyian gondolják úgy, hogy mindig oda állunk, amerről éppen a szél fúj.