Ha a vuvuzela jöhet, a keresztvetés nem, akkor: sisakrostély le, keresztes pajzs föl.
Úgy tűnik, az Európa Tanács után egy másik polkorrekt dinoszaurusz is szeretne beleavatkozni a szabadságjogokba, és persze a vallásos hagyományokba. A FIFA megtiltotta a játékosoknak a vallási és politikai szimbólumok használatát a focipályákon, és nem engedélyezi a hitet kifejező gesztusokat sem, hivatkozva a szervezet szabályának negyedik pontjára, mely a játékosok öltözetéről és viselkedéséről rendelkezik - írja a Magyar Kurír.
Korábban számos játékos keresztet vetve lépett a pályára, sokan gólörömüket is valamilyen vallásos aktussal fejezik ki. A francia középpályás, Franck Ribéry egy-egy gól után kezét széttárva és az égre emelve szokott imádkozni, míg a brazil Lucio a 2009-es konföderációs kupán való győzelem után imádkozott a gyepen. Tavaly a brazil csapatot marasztalta el és büntette meg a FIFA, mert egy megnyert meccs után közösen, hangosan imádkoztak.
Hallatlan!
A szabadságjogok terén képviselt szélsőliberális álláspontunkat és rossz keresztényi hitünket egyaránt sérti a futball-világszövetség letűnt, überpíszí korszakokat idéző döntése.
Mégis, hogyan lehetne futballistaként eljutni a sportág csúcsaira, a világbajnokságra, ha nem hittel? Hittel önmagunkban; a csapatban; a nemzetben, akiket képviselünk; no és fakultatíve az istennel, aki úgy segél.
Különösen igaz ez a világ hátrányosabb helyzetű térségeiből érkező focistákra, akik nem egyszer a legmélyebb szegénységből küzdik fel magukat kemény munkával a világ nagyszínpadára. A szub-szaharai Afrikában, ahová a vébét vitték, éppen a kereszténység a legnagyobb és a leggyorsabban terjedő vallás: 2000-ben mintegy 380 millió keresztény volt a fekete kontinensen, míg 2025-re ez a szám elérheti a 633 milliót is. Hit, remény, erőnlét, mi kell még? És egyáltalán: kit zavar a pályán történő hitvallás?
A hit megnyilvánulása elleni kemény fellépés igen bizarr annak a fényében, hogy a FIFA a nézők, csapatok, televíziós társaságok kérése ellenére sem tiltja meg a vuvuzela használatát, melynek primitív hangorkánja végleg rányomta a bélyegét erre az eddig nem túl színvonalas meccseket hozó világbajnokságra. Az elmúlt húsz évben elterjedt plasztik zajkeltő szerkezet a FIFA szerint tehát nem zavarja a futballt, a keresztvetés viszont igen.
A FIFA döntése az Európa Tanács és bíróságának polkorrekt ítélkezésére emlékeztet, amely megengedi azt, hogy vörös csillagot viseljenek egyes totalitarianizmus-hívők, de azt bezzeg nem, hogy keresztek lógjanak az iskolák falán. Erről már megírtuk korábban: a túlvezérelt politikai korrektségre nagy ívből tenni minden józan ésszel rendelkező ember kötelessége.
A foci esetében pedig nem is csak a keresztény hitet védjük: bármilyen hitet vall is a játékos, hadd vallja azt meg élete és pályája döntő pillanatában. Még talán tanulhatnánk is tőlük valamit.
Az utolsó 100 komment: