Kövér László házelnök az MTI-nek adott interjúban beszélt az új házszabályról. Ebben ismét előkerült a háromhetenkénti ülésezés, ami a következő, 199 fősre karcsúsított parlamentben – bár sokan erősen ellenzik – nem is lenne ördögtől való. Nem véletlen, hogy az Európai Parlament is csak 2-3 hetente tart plenáris üléseket, egyébként pedig Kövér javaslatához nagyon hasonló munkarendben működik, bizottsági, frakció- és választókerületi hetekkel.
Sokkal kevésbé rokonszenves a házelnök azon javaslata, ami megtiltaná, hogy a képviselők a verbális eszközökön túl bármilyen egyéb módon megnyilvánuljanak a Házban. Hogy Kövér pártja sem mindig így értelmezte az Országgyűlés méltóságát, azt számos fotó mellett például az MTI 1990. május 7-i híre is bizonyítja:
„Az új szabad parlament első ülésén a FIDESZ narancsot helyezett minden képviselő asztalára: ez a gyümölcs a fiatal demokraták szemében azt jelképezi, hogy a kommunista ideológiának nem sikerült saját akaratához igazítani a valóságot. A nap végén a hamutartókat elborította a narancshéj.″
Hogy az ellenzék ilyen-olyen nonverbális eszközöket (piros lapot, kék cédulát, miegyebet) is igénybe vesz a parlamentben? Ez bőven belefér a politikai véleménynyilvánításba, amit semmiképpen sem helyes – és valószínűleg nem is lehet – mindenféle szabályokkal megakadályozni.
Ha a házelnöknek valóban szívügye az Országgyűlés méltósága, akkor legelőször azt lenne jó elérnie, hogy fontos törvények ne egyéni képviselői indítványok formájában, a jogszabály-előkészítés számos lépésének megkerülésével kerüljenek a Ház elé; az ellenzéki frakcióknak is legyen ideje megismerni az előterjesztéseket és a módosító javaslatokat; és végül ne az éjszakai órákra időzítsék a kényes törvények megvitatását.