A minap némi fennforgás támadt a Kossuth Lajos utcai Csingiling Óvodában. Történt, hogy a Nyuszi csoportban Petike, akit amúgy is a rossz kisfiúk között tartanak számon, ebéd közben egyszer csak felállt, előkapta a fütyijét, felhelyezte az asztalra, és azt is megmondta társainak és az óvónéniknek, hogy mit csináljanak vele. Különösebb botrány nem lett a dologból, a mai ötévesek otthon ennél sokkal durvábbakat is látnak, meg az óvónénik is. Úgyhogy Rita néni néhány keresetlen szóval eltetette Petikével a cuccot, majd mindenki tovább kanalazta a lencsefőzeléket.
Nos, számunkra úgy tűnik, hogy Bajnai Gordon tulajdonképpen egy ilyen fütyi, amelyet a – sokáig a helyét kereső – Milla vezetői tettek ki az asztalra.
Mivel a többi hasonló fütyit már láttuk, tegnap mi is a Milláéra voltunk kíváncsiak, s a Szabad Sajtó útján meg is tekinthettük. Azt ugyan a millások – a szókimondóbb Petikével ellentétben – nem mondták meg, hogy a szerszámmal pontosan mit csináljunk, de a koreográfiából egyértelmű volt, hogy Bajnaira nem egy egyszerű alapítványi elnökként kell tekintenünk: Kónya Péter és Juhász Péter beszéde ügyesen az övét vezette fel, ő volt az utolsó – vagyis legfontosabb – felszólaló. Na jó, azt még nem mondták ki, hogy Bajnai megint szeretne miniszterelnök lenni, de az, hogy Együtt 2014 néven választói szövetséget alapítottak, jelzi, hogy már nem a szokásos álcivil onanizálásban gondolkodnak, hanem a következő választásban. Azon pedig nem a Nők Lázadása csoport valamelyik – tegnap szintén felszólalt – képviselője lesz a miniszterelnök-jelölt. A „minden demokrata és hazafi előtt nyitott” Együtt 2014 színre lépésével az MSZP is kínos helyzetbe került: vagy besorol a volt miniszterelnök mögé, vagy neki kell elvinnie az Orbán-kormány maradása miatt a balhét.
Bajnai egyébként azt mondta, amit ilyenkor mondani kell: fogjunk össze, mi vagyunk a közép, szeressük egymást gyerekek. A szónoklást még gyakorolnia kell, leginkább iskolai ünnepségen szavaló izguló gyerekre emlékeztetett, de ez megbocsátható, s még mindig jobb, mintha közpénzből csinált volna magánvagyont mindenféle szerverszállókkal meg ingatlanokkal.
Arról, hogy maga a tüntetés milyen volt, mindenki a saját vérmérséklete szerint dönthet, ehhez még régebben készítettünk egy segédletet, ez most is használható. Mi így láttuk, bónusz kopaszokkal:
Ezúttal Bajnai Gordonnak segítünk: kapcsolatrendszere, eddigi tevékenysége, az elmúlt két hét vonatkozó hírei és a tegnapi nap tapasztalatai alapján összeállítottuk leendő kormányának névsorát, hogy ne kelljen személyi kérdéseken sokat törnie a fejét. Íme tehát a következő magyar kormány tagjai és az állam egyéb fontosabb tisztségviselői 2014-től:
- Bajnai Gordon, miniszterelnök
- Molnár Csaba, miniszterelnök-helyettes
- Oszkó Péter, pénzügyminiszter
- Kóka János, nemzetgazdasági miniszter
- Lamperth Mónika, külügyminiszter
- Kiss Péter, munkaügyi miniszter
- Szabó Rebeka, kvótanő
- Biszku Béla, belügyminiszter
- Németh Lászlóné, fejlesztési miniszter
- Komjáthi Imre, oktatási és kulturális miniszter
- Dorosz Dávid, mezőgazdasági és vidékfejlesztési miniszter
- Tamás Gáspár Miklós, honvédelmi miniszter
- Karsai Dorottya, kvótanő
- Juhász Péter, közlekedési, hírközlési, energiaügyi és autópályaépítés-ügyi miniszter
- Szetey Gábor, miniszterelnöki hivatalt vezető miniszter
- Vágó Gábor, egészségügyi miniszter
- Ángyán József, kvótajobboldali
- Gyurcsány Ferenc, igazságügyi miniszter
- Kónya Péter, társadalompolitika összehangolásáért felelős tárca nélküli miniszter
- Szilvásy György, polgári nemzetbiztonsági szolgálatokat irányító tárca nélküli miniszter
- Mesterházy Attila, ifjúsági és sportügyekért felelős helyettes államtitkár
- Baja Ferenc, új nemzedékekért felelős miniszterelnöki megbízott
- Szekeres Imre, környezetvédelmi miniszter
- Bakáts Tibor Settenkedő, kormányszóvivő
- Balavány György, az Állami Egyházügyi Hivatal elnöke
- Thanos Arvanitis, a Magyar Nemzeti Bank elnöke
- Vörös T. Károly, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság elnöke
- Závada Pál, a Nemzeti Kulturális Alap elnöke
- Schmuck Andor, a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség elnöke
- Gergényi Péter, országos rendőrfőkapitány
- Vida Ferenc, a Legfelsőbb Bíróság elnöke
- Veres János, legfőbb ügyész
- Kuncze Gábor, a Magyar Labdarúgó Szövetség elnöke
- VV Évi, a Központi Statisztikai Hivatal elnöke
- Szanyi Tibor, budapesti főpolgármester
A szomorú az, hogy egyáltalán nem kizárt: ez a csapat jobban muzsikálna, mint a jelenlegi. Ebből a szempontból szerencsés, hogy a választási regisztrációról szóló, hamarosan elfogadandó törvény szerint kizárólag 67 éven felüli honfitársaink szavazhatnak majd, így a parlament leveszi vállunkról egy kellemetlen döntés terhét.
Amúgy itt szeretnénk jelezni, hogy az utóbbi idők legfontosabb kérdésére, miszerint kik, miért és hogyan tettek kotont a Barátság kőolajvezetékbe, tegnap sem kaptunk választ.
Az utolsó 100 komment: