Miközben Matolcsy csomagolt és széllkálmánozni kezdett az Aranytízben, addig a Parlament Caféban Blazovich Péter, Boér Zoltán, Fráter Olivér, Ungváry Krisztián és Lázár János bemutatták a Kádár-rendszer szigorúan titkos állományú tisztjeinek nevét összegyűjtő szigoruantitkos.hu projektet. Az SZT-tisztek nem voltak hivatásosak, tehát reggel nyolckor nem kellett becsekkolniuk a Belügyminisztériumban. Nem is ügynökök, akiket valamilyen baki, félrelépés, zsarolás vagy önként jelentkezés útján szerveztek be. Ők voltak azok az elvhű és megbízható Kádár-vitézek, akik munkájukért rendszeres fizetést kaptak, volt fedőfoglakozásuk, ami gyakran összefüggött titkos megbízatásukkal. A had jó része a rendszerváltás után szétszéledt, valakiből miniszter valakiből meg miniszterelnök lett. A hálózatelméleteseknek és az összefüggés-kutatóknak ugyanakkor csalódás ez a lista, hiszen a nagy szétszéledésben mindenki ment a maga útján, nem voltak titkos parancsok vérszívás, nemzetrontás, ilyenek.
Voltak persze, akik igyekeztek közel maradni a tűzhöz és így vagy úgy működtették a kapcsolataikat. Jól menő ügyvédek lettek (mint dr. Bérczes Róbert) vagy jól menő építészek (mint Dégen István). Aztán van, aki a kommunikációban alkotott – Békés Sándor és van, aki a felsőoktatásban – Bella Károly Imre. Akadtak, akiket a zene jobban érdekelt és menedzserkedésbe kezdtek – Abella Miklós, a mester a történelmi emlékezet szerint VIP-1..-as rendszámú kocsival durvított. Van olyan, aki a külföldi kapcsolatait mozgatta meg és egyszer levelet írt Teller Ede nevében, máskor meg regényt, egy neves riporterrel közösen – Zeley László.
Akad köztük olyan lelkes díszmadarász, aki egy nyilatkozatában vállalta a baloldaliságát, de azt is kijelentette, hogy katolikus, zarándok útra jár és elveti a diktatúrákat. Aztán olyan is, aki már elfelejtett magyarul. Vidéki MSZP-s, aki lelkesen interpellál a drága csatornaberuházás miatt, vagy aki a szépkorúakért dolgozik. Van, akinek a lányából lett politikus, van, aki helytörténész, és még most is hallgat. De van, aki most is ott dolgozik, ahol annak idején, és van, aki már akkor külügyi pályán mozgott és végül ciprusi nagykövet lett belőle 2006-ban. Van köztük olyan is, aki az NSZK elleni kémelhárításban dolgozott, most meg egy német vállaltnál sikerült munkát kapnia a Google szerint.
A jegyzőkönyvek alapján az is látszik, hogy más-más munkát dobott a gép a fiúknak. A névsorban Eperjesi László számít az egyik legnagyobb kutyának, aki a Magyar Testnevelési és Sporthivatal második embere volt papíron, de 1962-67 között a III/III-as csoportfőnökség vezetőjét tisztelhették benne a munkatársai. Volt, aki a jövendő miniszterelnöknek volt a hivatalos kapcsolattartója Pécsett, sőt még jellemzést is írt róla – Walz János. Volt, aki koronát cipelt belbiztonságilag, miközben az édesapja honvédelmi miniszter volt a forradalom leverése után – Révész Miklós. Az SZT-tisztek jó része a vendéglátásban (szállodák, éttermek, IBUSZ) dolgozott, sokan a különböző hivatalok, főiskolák, gyárak nemzetközi osztályán tolták a melót. Lelkes karrieristák, elvhű kommancsok, kis- és nagyhalak. A különböző keresőmotorok és közösségi oldalak szerint sokan lettek ingatlanügynökök, hobbikertészek, Pannónia-motorszerelők. Vannak, akik a Netlogon próbálnak profilt építeni, van, aki tagja a „Mosolygó katica” klubnak, van, aki lelkes nagypapa és nagyon szereti a focit. Egy biztos, a kartonok fiatal, lelkes igazolványképeit megfáradt IWIW-profilképre cserélte az idő.
A nyilvánosságra hozatal nagyon jó dolog, de egy csomó újabb kérdést vet fel. Érdekes lenne megkérdezni D. Varga Józsefet vagy Pain Lajost, kikkel működtek együtt és kikkel nem az Astoria Szállóban. Vagy meginterjúvolni végre Kádárék titkosszolgálatának működéséről Dr. Császár Józsefné alezredest, a BM Személyzeti csoportfőnökség osztályvezetőjét, aki 9 egykori SZT tisztnek adott igazolást a munkájáról, aki 1990 után az állambiztonsági iratokért felelt és 1995-ben igazolást adott ki arról, hogy az ÁVH-n „nem volt megengedett a gyanúsítottak bántalmazása”. Még most is nagyon sokat tudna mesélni. Annál is inkább, mert csak 1999-ben nyugdíjazták. Aztán jó lenne, ha kiderülne végre, hogy mi van a mágnesszalagokon. Ha a Fidesz élne a parlamenti többségével, nem engedne a párton belüli ügynök-lobbinak, nem bújna kommunikációs trükkök mögé, amivel a Kenedi bizottságot számolta fel. Lázár János szerint rajta nem fog múlni.
A honlap létrehozói profi munkát végeztek. Az utókornak és a történészeknek egy alaposan összeállított, jól kereshető összeállítást adtak. Kalap le. A mi dolgunk a megbocsátás és hogy egy faszább országot csináljunk, mint amiben ezek az emberek valaha hittek.