Alapvetően szimpatikus nekünk az az úttörő munka, mellyel a Népszabadság több ízben is kísérletezett már, legutóbb csütörtöki számában az Arcok rovatban. A gyűjtőnéven leginkább pozitív MILF-ezésnek nevezhető kísérletben ezúttal Kovalcsikné Bátori Krisztinának állít szobrot (akit 20 év alatti olvasóink Lilu anyukájaként ismerhetnek, ha egyáltalán…).
Nagyszerűségét abban látjuk, hogy olyan magánembert (asszonyt) mutat be, aki hobbija révén akár példaként is állítható a mai tizen-, huszonéves lányok elé. Krisztina 40 évesen kezdett hegyet mászni, szánját vontatva eljutott az északi és a déli sarkpontra is, nyolcezres csúcsokat ostromol. Egyébként saját vállalkozását irányítja.
Mondom, jelentős előrelépés ez abban a sajtókörnyezetben, mely az 40 pluszos nem celeb magyar asszonyokat szinte kizárólag árvíz-, vagy hitelkárosultként hajlandó bemutatni. A Blikk emellett a klasszikus MILF-ezés mentén tegnap is, ma is címlapon hoz egy bögyös asszonyt, aki egyébként „civilben” szintén anyuka. Mondjuk ez nem meglepő, hisz épp a netes kommentekben mutatkozik meg leginkább, hogy szinte kizárólag a sunáznám összefüggésében vagyunk képesek elismerésünknek hangot adni.
Ezzel a jelenséggel maguk az érintett hölgyek sem tudnak igazán mit kezdeni. 30 fölött az alapértelmezés szerint két respektált létezési forma áll az asszonyok előtt, az anyuka és a sikeres üzletasszony modell. Ha ezen túlmenően mutat valami sajtóérdeklődésre számot tartó dolgot, például humoros, mint (az egyébként családanya) Kormos Anett, vagy Ugyan Anita, aki épp hétfőn, másodszorra is megmászta a Mount Everestet - hogyan is viszonyulhatnánk másképp hozzájuk, természetesen sunáznánk. Névtelenül, macsósan. Pedig ideje lenne levenni Sebestyén Balázs szemüvegét.
Elismerve Kovalcsikné imponáló teljesítményét és a róla portrét festő Várhegyi Júlia újságírói érzékenységét, azért azt csendben jelezzük, hogy az a mondat, mely szerint, idézzük: „Élteti az is, hogy a hét legmagasabb csúcsból már csak az Everest kipipálatlan” nem igaz. Magyar ember ugyanis még sohasem állt az Everestnél technikailag lényegesen nehezebben mászható K2 (8611 m) tetején. Ez eddig összesen kilenc nőnek sikerült csupán.