Ha még nem is túl magas fordulatszámon, de pörög a kampány, lassan véglegesednek a jelöltek és a listák, s mindenki egyre több hülyeséget beszél. Még az MSZP is talált magának miniszterelnök-jelöltet egy zsák krumpli személyében, ami egyébként szoci szempontból nem egy rossz húzás, mert a baloldali szavazók hajlamosak szimpátiával tekinteni egy zsák krumplira, lásd Medgyessy esetét.
Sőt az MSZP még filmet is forgatott önmagáról, featuring Kéri László, amit ugyan nyilvánosan nem mernek levetíteni, de azért zárt körben biztos nagy sikere lesz:
Meghívó
Tisztelettel meghívjuk 2009. december 14-én (hétfőn) 18.00 órára a Pallas Páholyba (1054 Budapest, Alkotmány utca 15., Hold utca sarok ), ahol
a Ma - Holnap Vitaklub rendezésében filmvetítést és beszélgetést rendezünk az MSZP 20 évéről.
A múltról és a jelenről, az elért eredményekről és a magyar politikai viszonyokról. És talán a jövőről is.
A filmben Kéri László politológus elemzi az eltelt 20 év eseményeit, az MSZP elnökeinek tevékenységét, a pártnak a kormányzásban és az ellenzékben végzett munkáját, és tömegtámogatottsága változásának okait.
A film csokorba gyűjtötte az elmúlt nyolc év fontosabb eredményeit is, amelyről oly kevés szó esett a politikában és a nyilvánosság előtt.
Felmutatja azokat a viszonyokat is, amelyek jellemezték az ellenzék viselkedését ebben az időszakban.
A film, őszinte ,,propagandafilm". A baloldal hibáit nem eltitkolva, vitára inspirálja nézőit, alkalmat ad arra, hogy elemezhessük az eltelt időszakot, ugyanakkor megtörve a ,,miért nem tudunk róla" önmentegető, kényelmes magatartást, szól a baloldal tevékenységének dokumentálható eredményeiről is. Nyíltan kiállva a választásokra készülő ország lakosainak orientálására: ne higgyetek a Fidesz hazugságainak.
Várunk minden klubtagot szeretettel.
Tisztelettel várjuk az MSZP politikusait is az eszmecserére.
Moderátor: Böjte József
Eközben a békéscsabai szocialisták az országos 30%-on dolgoznak:
Túl vagyunk egy remek képzésen, amely Békés megyében zajlott le. Az elmúlt másfél hónapban 3 hétvégén átlag 20 fő (persze volt amikor több és volt amikor kevesebb) összeültünk és tanultunk: kommunikálni, konfliktust kezelni, moderálni, baloldalinak lenni, közösséget teremteni ... és még sok minden mást!
Mi, akik ezt a képzést végig csináltuk, úgy gondoltuk, hogy ezt folytatni kell, ezért Január 16-án 14.00 órakor (először), majd minden második szombaton folyamatosan összejövünk és beszélgetünk egymással.
Az első téma (mi is lehetne más) a kampány.
Amellett, hogy igyekszünk egymás energiáiból feltöltődni - egymás ötletein keresztül még aktívabbá tenni a kampányt, ezzel is hozzájárulni az országos 30% feletti választási eredményhez. :-)
Ha épp Békés megyében jársz, Békéscsabán - gyere és beszélgess velünk!
Mindkét program résztvevőinek kellemes időtöltést kívánunk, mi sajnos nem lehetünk jelen, mert elfogyott a Rivotrilunk, de azért lélekben velük leszünk.
***
A jelen amúgy - kampány ide, kampány oda - elég unalmas, ezért vigyázó szemünket most inkább a múltra vetjük. Hogyan éltek, hogyan gondolkoztak, hogyan szerettek politikusaink négy éve, az év és a kampány hasonló időszakában? Ennek feltárásában segítségünkre lesz a Magyar Távirati Iroda digitális archívuma, amelyet nemrég tettek elérhetővé a nyilvánosság számára. Ezennel sorozatot indítunk, amelyben a négy évvel ezelőtti MTI-s hírekből szemezgetünk; a tanulságokat mindenki vonja le magának.
És most nézzük 2005. december első hetének néhány hírét!
A Száz lépés program megvalósítása - felszólalások (4. rész)
2005.12.01. 14:47
Németh Erika szocialista képviselő arról beszélt, hogy a társadalom olyan rétegeit érintette meg kedvezően a Száz lépés programja, amelyek egy része már beletörődött sorsába, illetve a tehetetlenség okán került rendkívül nehéz helyzetbe.
(...)
Török Zsolt (MSZP) úgy értékelte a fideszes képviselők visszavonulását a vitától, hogy meg kellett futamodniuk, mivel a Száz lépés programja mutatja, a kormány jó úton jár.
(...)Józsa István szocialista képviselő az adócsökkentést célzó lépéseket üdvözölte. Azt mondta, hogy a minimálbér adómentessé tétele, majd a középső adókulcs eltörlése után az alsó és a felső kulcs következő csökkentése az átlagjövedelműek, illetve az átlag alatt keresők számára jelent kedvezőbb helyzetet.
OGY - A Száz lépés program megvalósítása - vezérszónokok (1. rész)
2005.12.01. 12:53
Budapest, 2005. december 1., csütörtök (MTI)(...)
Lendvai Ildikó kiemelte: a kormány Száz lépés programja a nemzeti kohézió erősítésének programja, amely egyben szabadelvű program is. Megjegyezte, hogy a program nevében a száz lépés a biztonságos haladás szinonimája, amely "fokozatosan veszi az akadályokat, nem ültet a kiszámíthatatlan változások körhintájába,
hanem tervezett lépésekkel halad előre".(...)
Rámutatott arra, hogy a program lépéseinek száma ugyan száz, sőt száztíz, de mind egyetlen politikai irányba mutat, ugyanaz a
politikai filozófia tartja össze őket. A szocialista frakcióvezető szerint a száz lépés lényege az igazságtalan különbségek elleni
fellépés. "A száz lépés azokat a korlátokat akarja átlépni, amelyeket egyrészt a társadalmi különbségek, másrészt az ezeket
konzerváló, ostoba szabályok állították utunkba" - mondta.
Lendvai Ildikó hangsúlyozta: a száz lépés nem a politika vitapartnernek szánt hadüzenet, hanem hadüzenet annak a helyzetnek, amelyben végzetesen meghatározza az ember esélyeit az, hogy a szülők hol élnek, és mijük van. A száz lépés összetartó ereje az a politikai gondolkodás, ami nem nyugszik bele az igazságtalanságokba - tette hozzá. Példaként említette: tűrhetetlen, ha az egyik gyerek többet ér az államnak, mint a másik. Ezért hozott létre a kormány
egy új családtámogatási rendszert - jegyezte meg.(...)
OS - Statisztikai sikerpropaganda szocialista módra
Budapest, 2005. december 2., péntek (OS)
A FIDESZ KÖZLEMÉNYE:
A luxusbaloldal ma is talált okot a siker-
propagandára; a KSH adataira hivatkoznak. Sok minden van azonban, amit a statisztika elfed, de legalább olyan fontos egy ország gazdasági színvonalának megítélésekor.(...)
Ködösítéssel, porhintéssel, számmisztikával nem lehet elfeledtetni a Medgyessy-Gyurcsány-kormány tehetetlenkedését és alkalmatlanságát. Az emberek változást akarnak. Ha ugyanis nem változtatunk, Magyarország végérvényesen leszakad, visszasüllyed az elmaradottságba, belefullad a szegénységbe.(...)
Gyurcsány Ferenc: december 5-e a nemzeti felelőtlenség napja volt
Budapest, 2005. december 4., vasárnap (MTI)2004. december 5-e sok tekintetben a nemzeti felelőtlenség napja volt - mondta a miniszterelnök vasárnap, Budapesten, a Párbeszéd a határok nélküli nemzetről című találkozón.
Gyurcsány Ferenc kiemelte: ma nem közelebb vagyunk egymáshoz 2004. december 5-e után, hanem próbáljuk a sebeket begyógyítani. Ma december 5-e nélkül egységesebb lenne a nemzet - jelentette ki.
Megjegyezte azt, is, hogy december 5-ét követően csak a magyar baloldalnak volt válasza, pozitív javaslata a kialakult helyzetre.
(...)
Kiemelte: tizenöt évig Magyarországon senkinek sem jutott eszébe, hogy a honosítás és a letelepedés szabályait
méltóságteljessé tegye. A szocialista-liberális kormány megtette, január elsejétől működik - tette hozzáA miniszterelnök a találkozón, melyen több szocialista képviselő is jelen volt, a nemzet céljaként említette a megmaradást, a
gyarapodást, és a fejlődést.(...)
Hiller István, az MSZP elnöke úgy fogalmazott: a történelem nem szakácskönyv, nem lehet elővarázsolni belőle azt a receptet, ami kész megoldást nyújt a jövőre. Véleménye szerint zsákutca volt a december 5-i kérdésfeltevés, és zsákutca, ahogy erre a politikusokválaszt próbálnak nyerni.
Kiemelte, hogy a magyarság döntő többsége a Kárpát-medencében olyan országban él, amely tagja az Európai Uniónak. Hozzátette: vannak akik lehetnek, de még nem azok, és vannak olyanok, akik pedig láthatóan hosszabb távon sem lesznek az EU tagjai, "ennek átfogása igenis egy felelős politika eredményeként megmutatkozó nemzeti stratégia".
Az MSZP elnöke szerint a nemzeti érdekérvényesítés legmeghatározóbb terepe ma a magyarság számára Brüsszel és Strassbourg. "Ezt tudni használni, felelősség, aki ezt megteszi felelős politikát képvisel" - tette hozzá.
OGY - Interpellációk (1. rész)
Budapest, 2005. december 5., hétfő (MTI)(...)
Lázár Mózes (Fidesz) értetlenségét fejezte ki a miniszter-
elnöknek az éhség-
lázadást említő nyilatkozata kapcsán, annak fényében, hogy Gyurcsány Ferenc korábban kirobbanóan sikeres országról beszélt. Az ellenzéki képviselő azt mondta, csaknem 1,5 millióan élnek Magyarországon a szegénységi küszöb alatt, az ország gazdasága "éllovasból sereghajtó lett" a térségben.Válaszában a pénzügyminiszter hangsúlyozta: az elmúlt öt év növekedési adatait tekintve a visegrádi országok között Magyarország gazdasága növekedett a leggyorsabban. Veres János szólt a kedvező munkanélküliségi adatokról, és arról is, hogy az elmúlt 3,5 évben 40 ezerrel több munkahely jött létre, mint amennyi megszűnt. Kiemelte: a kormány továbbra sem mond le az autópálya-építésekről, az EU-átlagot meghaladó növekedésről, ugyanakkor okul abból, hogy kiderült, az ellenzékkel nem lehet együttműködni a nemzeti célok megvalósításában. Veres János válaszát a képviselő nem fogadta el, az Országgyűlés igen.
OGY - Napirend előtt
Budapest, 2005. december 5., hétfő (MTI)(...)
Egyperces néma felállással tisztelgett az Országgyűlés a határon túl élő magyarság előtt, Orbán Viktor Fidesz-elnök felszólítására.
Orbán Viktor napirend előtt azt javasolta, hogy a képviselők fejezzék ki tiszteletüket a határon túl élő magyarok kitartásáért és
hűségéért. "Javaslom, tiszteletből álljunk fel egy percre, és köszönjük meg a határon túli magyarok sok évtizedes hűségét" - mondta. A kormányoldali képviselők csak Szili Katalin házelnök javaslatára csatlakoztak az ellenzéki felállókhoz.Gyurcsány Ferenc miniszterelnök válaszában úgy fogalmazott: nem jó az, ha mindannyiunk közös nemzeti érzelmeivel népszavazáson kívánnak visszaélni, és az sem jó, hogyha azok, akik a közös nemzeti megegyezésről beszélnek, felállítják a magyar parlamentet.
(...)
Kuncze Gábor (SZDSZ) felszólalásában a 2004. évi kettős népszavazásról beszélt. Szerinte a két rosszul feltett kérdés eredménye egy eredménytelen népszavazás volt. Hangsúlyozta, hogy a kettős állampolgárság ügyében feltett kérdés azt akarta sugallni, hogy az megoldja a határon túli magyarság problémáit. A kórházprivatizációval kapcsolatban pedig azt üzenték az embereknek, hogy "elég utálni a tőkét és máris megoldódnak a magyar egészségügy problémái" - tette hozzá.
Véleménye szerint a szülőföldön való boldogulás elősegítése lehet a határon túl élő magyarság problémáinak megoldása. Elmondta azt is, hogy pártja már elég régen kidolgozta a magyar egészségügy rendbetételének koncepcióját. A liberális válasz a magyar egészségügy problémáira a több biztosítós modell, ennek törvényjavaslatát a párt kidolgozza és átadja a parlamentnek - közölte Kuncze Gábor.
OGY - Egyperces néma felállás Orbán Viktor felszólítására a parlamentben
Budapest, 2005. december 5., hétfő (MTI)(...)
Gyurcsány Ferenc (...) véleménye szerint aki keresi a megegyezés lehetőségét, az nem felállást diktál, hanem kezet nyújt. "Az nem egyszerűen a határon túli magyarokért kéri közösen, hogy álljunk fel, hanem apáinkért és anyáinkért, gyermekeinkért és a nyugdíjasokért, mindazokért, akik ma aluljárókban alszanak és mindazokért, akik dolgoznak határon belül és határon túl az egész magyar nemzetért (...)" - tette hozzá. Hangsúlyozta: belátás, nyugalom, egymás kölcsönös tisztelete
kell.A miniszterelnök úgy fogalmazott Orbán Viktor szavaira: "ha már valakit tisztelni kell, akkor tiszteljük azt az istenadta népet határon belül és határon kívül, aki ebből a fajta álságos politikából, tavaly bebizonyította, nem kér".
Szili Katalin házelnök a felszólalások után azt mondta: képviselőket felállítani az Országgyűlésben csak a Házelnöknek van joga. Elmondta, hogy ha a frakcióknak ilyen igényük van, akkor azt előre jelezni kell, ezért erre a Házbizottság ülésén, mint mondta, visszatérnek.
Fidesz: újabb kormányzati reklámhadjárat
Budapest, 2005. december 5., hétfő (MTI)
Halász János, a Fidesz parlamenti frakciószóvivője szerint "a kormány napi tízmillió forintot költ az emberek pénzéből saját maga reklámozására". "Rózsaszín hirdetések lepték el a hazai sajtót, a kormányzat ismét sikerpropagandába kezdett az adófizetők pénzéből" - áll az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményben. Az ellenzéki párt szerint a kormány eddig is rekordösszeget, 5 milliárd 300 millió forintot költött a reklámjára, s "közben naponta zárnak be iskolák, egészségügyi és szociális intézmények azért, mert ellehetetlenülnek az állami támogatások csökkenése miatt".
(...)
Batiz András kormányszóvivő pénteken közleményben cáfolta a fideszes képviselő állítását, s leszögezte, hogy a központi kormányzati kommunikációra szánt összeg messze alatta van ezeknek az összegeknek.
Lendvai: közösséget vállal a Fidesz a kormányfő háza előtt tüntetőkkel? -
Budapest, 2005. december 6., kedd (MTI)Vállal-e közösséget a Fidesz a Gyurcsány Ferenc miniszterelnök háza előtt hétfőn tüntetőkkel? - kérdezte Lendvai Ildikó, az MSZP frakcióvezetője kedden Budapesten, sajtótájékoztatón.
(...)
Igaz-e, hogy polgári körök is részt vettek a demonstráció meg-
hirdetésében? Egyetért-e azzal a Fidesz, hogy ott csótánynak nevezték Magyarország miniszterelnökét, miközben Orbán Viktort, a Fidesz elnökét éltették? - sorolta kérdéseit Lendvai Ildikó hozzátéve: a demonstrációt szervező Lelkiismeret '88 csoport honlapján az olvasható, hogy a polgári körök is részt vettek a szervezésben.(...)
Lendvai Ildikó szerint hétfőn kiderült, mi a választások valódi tétje. "Kiderült, amit mindig is éreztünk, hogy a legnagyobb különbség és legnagyobb választás ma Magyarországon nem is a baloldal és a jobboldal között van" - fogalmazott.
A kormánypárti képviselő szerint a választóvonal a háborús retorika és az érvelő vita, illetve a felelőtlen ígéretlicit és a felelősségteljes politizálás teljesítményversenye között van. "A december 5-i és ehhez kapcsolódó események és úgynevezett megemlékezések a Fidesz és szövetségesei részéről azt igazolták, hogy Orbán Viktor a saját puskája szagát érzi" - mondta a politikus, utalva a Fidesz elnökének szombati beszédére. Hozzátette: ha Orbán Viktor puskaporról beszél, akkor "Kövér László és társai" nemsokára
már vérszagot fognak érezni.
Lendvai Ildikó utalt Kövér Lászlónak, a Fidesz választmányi elnökének hétfői nyilatkozatára, miszerint a kormány nemzetpolitikája kommunista.(...)
Megállapodás az áfacsökkentés ármérséklő hatásáról
Budapest, 2005. december 6., kedd (MTI)
Az áfa öt százalékáról azért mondunk le, hogy az a vevőket segítse - jelentette ki Gyurcsány Ferenc kedden Budapesten, amikor megállapodást írt alá a kereskedelmi és fogyasztó-
védelmi szervezetekkel arról, hogy az áfacsökkentés hatásai érvényesüljenek majd az árakban. Az MSZP parlamenti frakciója támogatja a megállapodást.(...)
A megállapodást a kormányfő, az illetékes Ifjúsági, Családügyi, Szociális és Esélyegyenlőségi Minisztérium (ICSSZEM) államtitkára, valamint hét kereskedelmi és fogyasztóvédelmi szervezet képviselője írta alá a Parlamentben.
(...)
Mesterházy Attila, az ICSSZEM politikai államtitkára elmondta: a megállapodás lényege, hogy a szervezetek egyetértenek abban, hogy a lépés javítja a versenyképességet; a kormány pedig garanciát vállal arra, hogy további hasonló lépéseket dolgoz ki az érdekképviseletekkel együtt.
"Az MSZP támogatja a megállapodást. A száz lépés részeként bejelentett adócsökkentés egyik legelső és legfontosabb az áfacsökkentés; ezzel csökkent a mindennapok adója" - reagált Simon Gábor országgyűlési képviselő az MSZP-frakció nevében az MTI-nek. Hangsúlyozta, az emberek érdeke, hogy az áru olcsóbb, a kereskedőé pedig, hogy kelendőbb legyen. Az áfacsökkentés mindkét érdeket egyszerre szolgálja.
(...)
Kormányszóvivő: az '56-os emlékév előkészítése jó ütemben halad
Budapest, 2005. december 6., kedd (MTI)Batiz András kormányszóvivő szerint az emlékév előkészítése jó ütemben halad, és mivel a jövő évi költségvetésben rendelkezésre áll majd a szükséges pénz is, semmi sem veszélyezteti, hogy jövőre méltóképpen emlékezzen meg az ország az 1956-os forradalom és szabadságharc 50. évfordulójáról.
(...)
Valóban súlyos mulasztás lenne, ha nem készítenénk elő az 1956-os szabadságharc és forradalom 50. évfordulójának méltó megünneplését. Éppen ezért a kormány különös gondot fordított az előkészítésre - reagált Batiz András a főigazgató felvetésére.
(...)
Batiz András hangsúlyozta, hogy a programról Gyurcsány Ferenc miniszterelnök munkaebéd keretében egyeztetett a négy parlamenti párt vezetőivel, majd a közösen elfogadott alapelvek alapján, október közepén döntött róla a kormány.
(...)
Varga Mihály: szégyen Magyarország számára, hogy a Fitch leminősítette -
Budapest, 2005. december 7., szerda (MTI)
Szégyen Magyarország számára, hogy a Fitch Ratings hitelminősítő intézet kivette a megbízható adósokra jellemző osztályból - mondta Varga Mihály, a Fidesz-frakció gazdasági kabinetjének vezetője szerdán Budapesten. Az MSZP frakcióvezető-helyettese szerint Varga Mihály nem olvasta figyelmesen a jelentést, mert a magyar gazdaság növekedése töretlen.
A nagyobbik ellenzéki párt szakpolitikusa sajtótájékoztatóján kiemelte, hogy Magyarország ma abban a minősítési kategóriában van, amelyikben Tunézia is szerepel. Mára minden újonnan csatlakozó tagország megelőzte Magyarországot - tette hozzá.
Varga Mihály a leminősítés két alapvető következményének nevezte a forint további gyengülését, valamint a hitelkamatok növekedését. Megjegyezte, hogy Veres János pénzügyminiszter és az MSZP-s képviselők a költségvetési bizottság mai meghallgatásán mintha arra utaltak volna, hogy "valamilyen spekulációs célból" látnak napvilágot a hitelminősítő cégeknél a Magyarországot elmarasztaló minősítések.
"Magyarország gazdasága és Magyarország kormánya úgy viselkedik, mint a Titanic fedélzetén az úri közönség, miközben a hajó jéghegy felé tart, azon közben szól a zene és megy a mulatság" - jegyezte meg az Orbán-kormány pénzügyminisztere.
Véleménye szerint a Medgyessy-Gyurcsány-kormány "körülbelül hat évvel vetette vissza az ország fejlődését". Rámutatott arra, hogy 1990 óta folyamatosan javult Magyarország minősítése. Tizenöt éves folyamat tört meg azzal, hogy Magyarország most nem előre lépett, hanem visszalépett egyet - tette hozzá.
A Fidesz-frakció gazdasági kabinetjének vezetője kijelentette: változás nélkül egy tovább gyorsuló eladósodás vár az országra. "Távolabb és távolabb kerülünk attól, hogy Magyarország euróövezeti tagország legyen" - mondta.
Burány Sándor, az MSZP frakcióvezető-helyettese szerint Varga Mihály nem olvasta figyelmesen a Fitch jelentését, mert ha odafigyelt volna a részletekre, akkor megtalálhatta volna a jelentésben, hogy a magyar gazdasági fejlődés, növekedés töretlen. "A gazdaság teljesítménye nálunk zárkózott fel a leggyorsabban az európai élvonalhoz" - tette hozzá a frakcióvezető-helyettes. Mint mondta, ezt támasztja alá az is, hogy az idén eddig több mint 10 százalékkal bővült az export, és az idei gazdasági növekedési adatok is töretlen tendenciát jeleznek.
A politikus megjegyezte: "a Fidesznek elsősorban tisztáznia kellene, hogy mi a gazdaságpolitikai célkitűzése, igaz-e az, hogy megszorító intézkedésekre készül, és nem kellene rájátszania a nemzetközi jelentésekre, annak érdekében, hogy növelje
Magyarországon a bizonytalanságot". Mint mondta, a legnagyobb ellenzéki párt "az utóbbi időben minden témában ezt teszi". Szavai szerint a Fidesznek szakítania kellene azzal a politikával, amelynek egyetlen célja van, hogy az emberek bizonytalanság-érzetét növelje.
Hiller: ne forduljunk vissza
Budapest, 2005. december 7., szerda (MTI)A jövő évi választások tétje a kormány által megkezdett intézkedések folytatása, a továbblépés vagy a visszafordulás - mondta Hiller István, az MSZP elnöke szerdán Budapesten sajtótájékoztatón. "Ne forduljunk vissza! Magyarország nem visszafordulni akar, hanem továbblépni. A választások tétje a továbblépés vagy a visszafordulás - mondta a pártelnök.
Hozzátette: amíg a Fidesz szabta meg az irányt, a nyugdíjasok 19 ezer forinttól estek el, a családi pótlék nem emelkedett, nem volt adócsökkentés, és összesen hét kilométer autópálya épült. Hiller István azt mondta: az MSZP vezette kormány változtatott a dolgok menetén, emelte a nyugdíjakat, visszaállította a méltányossági nyugdíjemelést, elkezdi az évtized legátfogóbb
nyugdíjkorrekciós programját, két és félszerezésre emelte a családi pótlékot, és bevezeti a babakötvényt.Hozzátette: a jelenlegi kabinet csökkentette a személyi jövedelemadót és az általános forgalmi adó felső kulcsát, 2006-tól elkezdi az adócsökkentési programot. Elmondta: a mostani ciklus alatt 450 kilométer autópálya és autóút épül. Az MSZP elnöke közölte: ez az a négy terület - a nyugdíjak, a családtámogatás, az adók és a az autópályák építése -, amely az MSZP politikájának és választási programjának is a középpontjában áll. Mint mondta, politikai tartalomban és stílusban azt képviseli az ellenzék nagyobb pártja, a Fidesz, amit egyszer már elutasított Magyarország. Ez az a politika és ez az a stílus, amihez nem térhet vissza az ország - fűzte hozzá Hiller István.
"Ma már látszik, hogy nem pusztán jobboldal küzd baloldallal, nem pusztán az ellenzék küzd a kormánypártokkal, hanem a felelőtlenség akar a felelős politika fölébe kerülni" - fogalmazott. "Sem puskaporszagra, sem csótányozásra nincsen szükséges ennek az országnak. A Magyar Szocialista Párt ezért felhívja az emberek figyelmét, hogy ne támogassanak olyan politikát, amely háborús
retorikára és gyalázkodásra épül" - jelentette ki az MSZP elnöke. A Lelkiismeret '88 csoport hétfő esti, a kormányfő háza előtt a tavalyi kettős állampolgárságról szóló népszavazás egyéves évfordulóján tartott tüntetésen azt kiabálták a tüntetők, "csótány, gyere ki".
Az MSZP kiáll Gyurcsány Ferenc miniszterelnök mellett - mondta Hiller István, hozzátéve, hogy ő személy szerint is ocsmánynak és visszataszítónak tartja a csótányozást, amelytől "minden jóérzésű ember gyomra felfordul".
Szekeres: nem kell tartani a szocialista párt ideológiai kiüresedésétől
Budapest, 2005. december 7., szerda (MTI)Szekeres Imre, az MSZP elnökhelyettese egy szerdai televíziós műsorban hangsúlyozta: nem kell tartani az MSZP ideológiai kiüresedésétől, mert mindig vannak újabb és újabb célok. Csökkenteni kell a különbséget a szegények és a gazdagok között, modern magyar gazdaságot kell létrehozni és Európát olyanná kell formálni, hogy versenyképesebb legyen mint ma, és ebben Magyarország megtalálja az érdekeit - sorolta a célokat a politikus a Magyar Televízió Nap-kelte című műsorában arra a felvetésre, hogy egy november végi tanácskozáson az MSZP ideológiai kiüresedéséről beszélt, s ezért többek között Gyurcsány Ferenc kormányfő is bírálta.
(...)
Mi most mégis elmegyünk Rivotrilt íratni, de hamarosan jelentkezünk 2005 decemberének második hetével.