A Budapesti Corvinus Egyetem (aka Közgáz) kollégiumi felvételije körüli fejetlenségről szóló írásunkat követően több olyan megkeresést is kaptunk, melyek szerint az egyetem pesti diákszállásain az elmúlt években előfordultak más furcsa dolgok is. A Corvinus régi közgázos karainak három kollégiuma van Pesten, a Varga Jenő Kollégium (az egyetemi köznyelvben csak Kinizsi), a Földes Ferenc Kollégium (Ráday) és a Tarkaréti Kollégium (Tarka). Olvasóink először is a Kinizsi elérhetőségeit tartalmazó oldalra hívták fel figyelmünket:
A botond-kft.hu domain a mohácsi Botond Kft. tulajdona (ennek ügyvezetője Dervár János), a webcímen a következő tartalom fogad minket:
Az oldalon Erdőháti Nagy Renáta esküvőszervező hirdeti szolgáltatásait, aki magát így mutatja be: „Pályafutásomat vendéglátósként kezdtem, ma már többéves tapasztalattal rendelkezem. Diplomát idegenforgalom és szálloda szakon szereztem.. Az emberekkel ez ido alatt nap mint nap kapcsolatban voltam, foglalkoztam, mindig is szerettem velük együtt dolgozni és igényeiknek megfeleloen végeztem a munkámat.. Munkám során megtanultam bánni a vendégeimmel .” Mint az a névből sejthető, s informátoraink is megerősítették, Erdőháti Nagy Renáta Erdőháti Nagy Lászlóné kollégiumigazgató lánya - az ő szolgáltatásainak bemutatásán túl mást nem is közöl magáról saját domainjén a Botond Kft.
Erdőhátiné korábban a Kinizsi igazgatója volt, majd őt bízták meg a másik két kollégium vezetésével is. Az ő igazgatósága idején bíztak meg a Kinizsi üzemeltetési feladataival külső céget a korábbi, belső üzemeltetés helyett. Úgy tudjuk, hogy míg korábban az alkalmazottak a hét minden napján, reggeltől estig biztosított volt a karbantartás, addig a külső cég csak munkanapokon, napi 8 órában végzi el a szükséges javításokat a 400 férőhelyes kollégiumban. Információink szerint az alkalmazottak éves teljes bér- és járulékköltsége 8 millió forint körül volt (2004-es árakon) és a karbantartás anyagköltségeire legfeljebb 5 millió Ft-ot engedélyezett az egyetem egy kollégiumban. A kiszervezést követően az üvegzseb adatok alapján a Botond Kft. 2004-ben bruttó 18, 2005-ben 27 (ebből vizesblokk felújítása: 13), 2006-ban 60 (vizesblokk: 28), 2007-ben 55, 2008-ban 80 (vizesblokk: 38), 2009-ben eddig 51 millió forintot számlázott szolgáltatásaiért. Azaz míg saját üzemeltetésben körülbelül 13 millióba került a kollégium működtetése, addig az elmúlt években 32-55 millió Ft-ot fizetett ki ugyanerre az egyetem, azaz az inflációt jóval meghaladó mértékben nőttek kiadásai. Az eredeti, 2005. június 1-jén megkötött szerződés meglehetősen hosszú távra tervezett: 2050. december 31-ig szólt, ezt később határozatlan idejűre módosították (miközben a szerződés összegét évi 35 millióról évi 92 millió Ft-ra emelték).
A Botond Kft. egyik tulajdonosa, a szintén mohácsi Molnár Ernő neve máshol is megjelenik: ő volt az ügyvezetője és résztulajdonosa annak a (jelenleg felszámolás alatt álló) Tervo-Controll Kft-nek, ami a Tarkaréti Kollégium felújítását végezte 2003-ban. Molnár azt a Kővári Attilát követte a cégben ügyvezetőként 2001 márciusától, aki előbb az egyetemi kollégiumokért felelt, majd az egyetem gazdasági igazgatója lett. Kővári 2006-ban távozott a Corvinusról, az Egészségügyi Stratégiai Kutató Intézet uniós fejlesztési pénzeket kezelő Strukurális Alapok Programirodájának (STRAPI) lett a főigazgatója. Egy 2007-es Magyar Hírlap cikk szerint a STRAPI a Botond Kft-t bízta meg a STRAPI nonprofit kft-vé alakításához szükséges feladatokkal, a szerződést Molnár Lajos a távozása előtti napokban hagyta jóvá.