Szeretné, hogy Deutsch Tamás képviselje önt Brüsszelben? Vagy jobban bízik Gurmai szemembe nézel, oké Zitában? Esetleg adna egy sanszot Baló Györgynének? Hogy mondják angolul: Áder Jánosnak hívnak, Magyarországról jöttem? Ki az a Kis Zsolt és hová lett Sütő Gábor? Megannyi kínzó kérdés, egymásba gubancolódott szál. Június 7-ig már egy hónap sincs, ezért időszerűvé válik, hogy tisztánlátási képességünket leküldjük a konditerembe. Gyúrjunk rá!
Alábbi posztunkban felszínesen megismerkedünk néhány EP képviselő aspiránssal, másokat ravaszul elhallgatunk, végül sommás ítéletet mondunk róluk, mint Bíró Zoltán Spiró Györgyről. Na kövessék a feltartott esernyőmet!
Még mielőtt bárki is azt hinné, hogy a fogantatásától számított idő alatt, a legnagyobb ívet (Bokros Lajos jelölésével) az MDF húzta, és így a hiteltelenségi dobogó legfelső fokára Dávid Ibolya pártja kapaszkodhat fel, óvatosan jeleznénk, hogy azt a helyet már Csurka nem pártelnök István MIÉP nevű méltán elfeledett formációja bitorolja. Sütő Gábor listavezető ugyanis a hazafiságot a Moszkvai Nemzetközi Kapcsolatok Intézetében tanulta az ötvenes években, majd a Budapest Politikai Főiskolán oktatta. Nem tudjuk, mi a neve a MIÉP jelenlegi elnökének, de humora, az van. Kellő számú kopogtató viszont nincs, (a hivatalos indoklás szerint a Le Pent ért sérelmet torolja meg visszavonulásával a MIÉP) ezért – fájdalom – Gábor bácsira nem szavazhatunk.
Sütő Gábor egyébként is olyan fiktív példa volt itt csupán, mint Ivan Uhov a magasugró, aki nemhogy a lécet nem viszi át, de önállóan még a gatyáját is alig tudja levenni.
Szóval vannak ezek az egyszemélyes listák, amolyan one man show, átugorja, vagy nem ugorja kísérletek. Ha tehát Ön a kicsikkel kísérletezne, elég, ha a jelöltről informálódik. Morvai Krisztinát két okból sem tudjuk jó szívvel ajánlani. 1. Humora káros az egészségre 2. olyan egytémás pártot és világnézetet képvisel, mely szembe megy az európai normákkal, így képviseletére Brüsszelben, Strasbourgban esély sincs. Az egységesülés helyett a nemzetállami érdek fölérendeltségében hisz, vitatja az EU alapvető céljait, elutasítja a lisszaboni szerződést. Maga a program egyébként korántsem olyan hardcore, mint a gárdázást megsüvegelő népek ízlésvilágára optimalizált retorika.
Bokros Lajosra túl sok szót nem vesztegetnénk, mindenki ismeri a kíméletlen dzsungelharcost. Bejutására kisebb az esély, mint a Magyar Királyság visszaállítására, bár ebben a kérdésben lista kettő Habsburg-Lothringen Pál György véleménye nyilván eltér a mienktől.
Nagyobb bajban vagyunk Kis Zsolttal-, a MCF Roma Összefogás favoritjával kapcsolatban. Róla annyit, hogy egyetemista, közgazdaságtant hallgat és beszél angolul. Nehéz elképzelni, hogy Járóka Lívia árnyékában létezik-e surranó pálya a Brüsszelbe vezető cigányúton. Program nuku, már a 23 ezer kopogtató összegyűjtéséhez is gratulálunk. (Ahhoz meg nem, hogy Kolompár Orbán is rá került a listára.)
Szabó Tímeáról, az LMP-MP jelöltjéről ugyancsak keveset tudni, életrajzából annyi kitűnik, hogy Bokros mellett ő a másik szakpolitikus. Bár Magyarország szempontjából kevésbé fajsúlyos téma a menekültügy, mandátuma feltehetőleg nem a parkolópályás pénzfelvételt (PPP konstrukció) szolgálna elsősorban.
Szent-Iványi Istvánt nem mindegy, hogy honnan nézzük. Szép metszésű, autonóm arcéle, és a Bajnai kormányhoz fűződő szkepszise már-már elgyengülésre hajlamosíthatna. Ilyenkor azonban megszólal a vészcsengő, ő mégiscsak a NEM-re buzdító SZDSZ autodidakta külügyese. A Youtube-on válaszol a feltett kérdésekre, van némi tapasztalata is, de jelölő pártja már alig.
A komcsi verseny második helyezettje hivatásos versenyző: Thürmer Gyula. Valószínűleg ő maga sem tudja, hogy a tormás virslin kívül mi egyéb keresnivalója lenne odakinn, hisz bolhapiszok méretű metszete sincs az Európai Uniónak az európai kommunistákkal (sem). A vázlatos iránymutatás, a mit miért mindenesetre beszédes: Az EU-bürokraták uralma helyett a népek demokratikus együttlétét akarjuk. Mondjuk meg az EU-nak: fizessen a rendszerváltásért! Ők jártak a legjobban, ők a haszonélvezők, fizessenek! Az EU segítsen megoldani a magyar társadalom gondjait!
A két nagy párt listáján számos olyan arc tűnik fel, melyek hatalmas kérdőjelet írnak a kötött listás rendszer mögé. Nem világos, miért nem választhatom én meg a listán feltüntetett jelöltek erősorrendjét. Van pártbelügyeken túl használható érv a fenntartása mellett?
Tény, a szoci listán a beégett elvtársakat olyan kvótás fiatal reménységek követik, akik miatt mindig kivert a víz a HÖK választáson. Érdemi cserét ott nem tudnék javasolni. Fidesznél azonban amilyen jó húzása van a siket fiatalembernek, Kósa Ádámnak, vagy Gál Kingának, annyit visz Hankiss Ágnes vagy Deutsch Tamás, hogy Pali bácsiról már ne is beszéljünk. Bagó Zoltánt nem nagyon értjük a listán (talán valami pártszerű elnézéskérés) és még az is lehet, hogy a 15-tel bejut.
Most pedig átadjuk nektek a szót, hogy érveljetek Lovasi András képviselőjelöltsége mellett/ellen, vigasztaljátok meg Dobolyi Alexandrát, utasítsátok rendre Szima Juditot, és kérdezzétek meg: ki a túró az a Willemse Jolán!