Ma szavaz a T. Ház az Országgyűlés feloszlatásáról. Mivel az MSZP mellett az SZDSZ sem fogja támogatni az előterjesztést, ezért valószínűleg nem oszlik a Parlament. De mintha benne lenne a levegőben, hogy ez így nem mehet sokáig.
Karsai József arról beszél, hogy az MSZP-nél három biztos hellyel számolnak az Európai Parlamentben - ez 10 és 15 százalék közötti listás szereplést jelentene. Persze az ilyen nyilatkozatok arra is jók lehetnek, hogy az esetlegesen megszerzett 4-5-6 mandátumot sikerként, előrelépésként lehessen ünnepelni.
Békesi László, a Horn-kormány (egyik) pénzügyminisztere a legújabb Gyurcsány-csomag kapcsán kijelenti a miniszterelnökről, hogy „Épeszű ember ilyet nem mond”. Heim Péter, az Aegon Alapkezelő vezérigazgatója szerint praktikusan államcsődről beszélhetünk. A gazdasági szakemberek nagyon borús jövőt festenek a kormány intézkedései alapján.
A kormányfő és a tárcák politikai vezetői eközben egyre őrültebb és kétségbeesettebb csodafegyverekkelprogramokkal állnak elő. Például teljesen eltérő engedélyezési eljárásokat próbálnak összevonni a Szent Beruházások nevében. A nagy ügybuzgalom rejtette veszélyekre már az Állami Számvevőszék is felfigyelt. Az ÁSZ elnöke, Kovács Árpád múlt szerdán azt mondta, a válság mérséklésére irányuló valamennyi intézkedésnek ki kell zárnia, hogy Magyarországon az a szemlélet érvényesüljön, hogy a válságkezelés könnyebb módja a meglévő szabályok kiiktatása, és az egyszerűsítés jegyében eltekintenek az engedélyek beszerzésétől: „Még egyszer nem követhetjük el azt a hibát, amit a magyar gazdaság a kilencvenes évek elején elkövetett, hogy a privatizációs átmenetben kiiktatta az ellenőrzést.”
A minisztériumok apparátusa is érzi a kilátástalanságot, nincs motiválva a munkára - várja a teljes összeomlást. Az MSZP stábjából is érkeznek olyan jelzések, hogy teljesen reménytelennek látják a helyzetet. A közvéleménykutatók még nem publikált mérései szerint a válság a szocialisták maradék bázisát is a padlóra küldheti. Csak Gyurcsány és néhány minisztere, no meg Gréczy Zsolt („a forint megint 300 alatt”; „egy kormány, amely rendbe tette az államháztartást, versenyképessé tette a magyar adórendszert”; „2010 tavasza még messze van, azt érzem, jön még az a trendforduló, amelyre oly sokan várnak Magyarországon”) és a Kormányszóvivői Iroda mér megrendítő csapásokat az ellenre nap nap után. Pont, mint a Bukás előtt:
Az utolsó 100 komment: