Sajnos az életkor, iskolázottság és lakhely szerinti bontásból csak a szöveges elemzésben szemezgetnek, pedig érdekes lenne a teljes kutatás ilyen nézőpontból: "Különösen szembeötlő a változás a korábban biztos MSZP-bázisnak számító 65 éves és idősebb korosztály esetében. A szeptember óta eltelt 2 hónap alatt az 5 százalékpontos MSZP-előny novemberre 5 százalékos mértékű Fidesz-vezetéssé változott. Szintén jelentős a változás a fővárosiak körében, ahol a korábbi kiegyenlített helyzet két hónap alatt 9 százalékpontos ellenzéki előnnyé alakult át, és hasonló tendenciát tapasztalni a főiskolai végzettségűek esetében is."
Az Orbán vs. Gyurcsány párharcban előbbi rendelkezik néhány százalékpontos előnnyel, ha a teljes népességet nézzük. Az SZDSZ-tábor "Gyurcsány o muerte" hozzáállása igazi politikai ínyencfalat, de mivel a részminta körülbelül 10 emberből áll, ezért nem érdemes túlságosan alapozni rá. Hasonló a helyzet az MDF-szavazókkal is, a kb. 30 fős minta miatt nagy a hibahatár, de az "egyikük sem, de a legkevésbé Orbán" nagyjából megfelel a Dávid-párt szimpatizánsairól kialakult elképzeléseknek.
A megszokottól eltérően az online médiában nagyon hasonló címekkel közlik a Századvég-ForSense eredményeit:
Mélyponton a kormányoldal támogatottsága (Index)
Századvég-Forsense: Mélyponton az MSZP (Origo)
Kétszer akkora a Fidesz, mint az MSZP (FigyelőNet)
Századvég: mélyponton a kormánypártok támogatottsága (Hvg.hu)
Századvég-Forsense: az eddigi legalacsonyabb a kormánypártok támogatottsága (MNO)
Soha nem látott mélyponton a kormánypártok népszerűsége (Népszava online)
Kérdés, hogy lesz-e valamilyen komolyabb politikai következménye az MSZP-ben és az SZDSZ-en belül a tartós mélyrepülésnek. 2004 augusztusában, Medgyessy menesztésekor sokkal kisebb volt a Fidesz előnye a szocikkal szemben: 32:23. Igaz, az egy másik helyzet volt (nem sokkal egy csúnyán elbukott EP-választás után), egy nagyon másik miniszterelnökkel.