Mi a nemzet? Kik vagyunk és hogyan erősíthetjük meg nemzettudatunkat egyéni játékosként, illetve a társadalom aktív tagjaként? Közös pályázatot hirdet a Berlini Biennálé és a Krétakör a magyar nemzeti identitás kérdéskörében, melynek célja a nacionalista érvrendszer domesztikálása és progresszív irányba terelése; a haza liberális és/vagy baloldali meggyőződések kritikai vizsgálata; a nemzeti identitás európai kontextualizálása; a kisközösségi innováció elősegítése; továbbá a demokratikus versenyhelyzetek gyakorlása, társadalmi fórum teremtése és egy izgalmas, kreatív közösségi játék megalkotása. Mostantól lehet jelentkezni!
A Krétakör a Berlini Biennálé keretében pályázatot hirdet magyarországi szervezetek és magánszemélyek részére. A pályázaton a nemzeti identitást erősítő programokkal illetve rendezvényekkel lehet indulni. A pályázatnak a következőket kell tartalmaznia:
– Vázolja egy kívánatosnak tekintett nemzeti identitás mibenlétét (max. 1500 karakter)
– Írja le a megvalósítani kívánt program koncepcióját (max. 2000 karakter)
– Írja le, hogy a program mennyiben szolgálja az előzőekben ismertetett nemzeti identitás erősítését (max. 1000 karakter)
– Írja le a program megvalósulásának menetét (max. 3000 karakter)
A legjobb pályamunkák megfogalmazói közül 10-et a Krétakör saját költségén kiutaztat a Berlini Biennáléra május elején. (Szervezetek esetében a pályázó 1 főt delegálhat a berlini útra). A kiválasztott pályázók a Biennálé keretében 2 napon keresztül zajló versenyben vesznek részt. A fődíj:
– 5000 EUR a pályázatában lefektetettek megvalósítására
– a győztes program megvalósításának teljes körű vizuális dokumentációja a Krétakör kivitelezésében
– a program megvalósulását követően egy magyarországi, reprezentatív intézményben történő megjelenés és beszámoló lehetősége a program tapasztalatairól, eredményeiről.
A pályázatokat a palyazat@kretakor.eu címre várjuk elektronikus, illetve a Krétakör Alapítvány, 1093 Budapest, Gönczy Pál utca 2. szám alá postai úton. Érvényesnek azt a pályázatot tekintjük, amely:
– legkésőbb 2012. március 31-én éjfélig beérkezik a megadott címekre.
– megfelel a fenti formai követelményeknek (vagyis választ ad a 4 pontban megfogalmazott kérdésekre)
– egyértelműen kijelöli a pályamű alkotóját, és legalább egy e-mailes és telefonos elérhetőséget is megjelöl a kapcsolattartáshoz
Az első körben kiválogatott pályaművek alkotóit, és a kiválasztásra nem került pályaművek alkotóit is legkésőbb április 8-ig értesítjük a pályázatukban megadott elérhetőségek valamelyikén.