Újabb légiók a láthatáron a médiatörvény csörtében. A Greenpeace hazai lerakata „szűken vett szakmai szempontok” alapján arra jutott, hogy a médiatörvény a környezetvédelemre is súlyosan káros hatással van. A környezetvédelemnek szabad sajtóra van szüksége, ezért el kell vetni a törvényt - így a közlemény.
Eztán pityereghetnek csak igazán az össztűz alatt lévő sajtópakk szövegezői. Még az igazi haszonélvezők is fegyvert ragadnak. Pedig a médiatörvény igencsak kell tessen a szakmai talapzaton álló zöldmozgalmároknak. Lássuk hát a hozadékokat:
1. Ha betiltják a Népszavát, ha leáldozik a Népszabadságnak, ha lámpavason lóg majd a 168 Óra, az sokkal kevesebb felhasznált papírt, kevesebb kivágott fát jelent. Több esőerdőt.
2. Kevesebb kurátor kevesebb terepjárót használ, így a széndioxid-kibocsátás is megcsappan (már nem csupán szép álom a 130g/kurátor/km-es küszöb elérése).
3. A blogolók internálása a Kilenclyukú híd alá kevesebb számítógép-használatot, így kisebb áramfogyasztást jelent. Már a hatályba lépés évében!
4. A Való Világ felfüggesztésével végre be lehet szerelni a villába a hőszivattyút.
A magunk részéről szívesen láttunk volna törvényi garanciákat Szalai Annamária ökölógiai lábnyomára vonatkozóan, de a médiatörvény így is pofás kis lépés a fenntarthatóság irányába. Így marad a kesergés, amiért a Greenpeace részt vesz a pénteki sajtószabadságért fohászkodó tüntetésen.
Dilemmáim vannak azzal kapcsolatban, jó-e a médiatörvény. De ha ilyen zöldségeket is lehet nyilatkozgatni, akkor pár napot talán késik az egész estés sajtódiktatúra. Addig is kíváncsian várjuk az Impotens Férfiak Anonim Páholyának elhatárolódó nyilatkozatát. Szűken vett szakmai szempontok alapján.