A szocialisták az internet nevű találmánnyal ugyan nehezen birkóznak meg, de vasár- és ünnepnap sem pihennek. Vasárnap Horváth Csaba főpolgármester-jelölt tartott zseniális sajtótájékoztatót az Erzsébet téren „Önkény vagy szabadság?” címmel. A helyszín nem volt messze a gördeszkapályától, amelyet Rogán Antal két hete nagy csinnadrattával átadott, s amely azóta is építési terület:
Ezért a sajtáj azzal kezdődött, hogy egy tinédzser feltette kérdést, miszerint „Politikus bácsi, mikor nyitják már ki a gördeszkapályát?”. Horváth Csaba korrekt módon - vagy nem tudván, hogy Rogán-féle projektről van szó - megnyugtatta a fiatalembert: a pálya nagyon szép, és biztos hamarosan megnyitják.
Ezután Horváth felolvasott egy közleményt a diktatúra páncélba öltözött katonáiról, végül kérdésekre válaszolt:
Ha rajtunk múlna, akkor e felvételt biztos betennénk abba az űrbe kilőtt kapszulába, amellyel az emberiség a földönkívülieket igyekszik tájékoztatni a földi civilizáció vívmányairól. Néhány dologra azonban felhívnánk Horváth Csaba beszédíróinak és kampánycsapatának figyelmét:
Egy, az athéni demokráciára hivatkozni már egy ideje nem olyan nagyon menő: a történészek jelentős része sokkal inkább lát benne egyfajta premodern maffiaállamot, mint tisztességes demokráciát.
Kettő, Periklész nem a „diktatúra elleni személyes harca” során, „koncepciós perében” mondta a Horváth Csaba által idézett szavakat, hanem híres gyászbeszédében a peloponnészoszi háború első évében elesett athéniek temetésén. Ahhoz, hogy ezt tudjuk, nem kell Thuküdidészt eredetiben olvasni, a híres beszéd ugyanis időtlen idők óta érettségi tétel. Egyébként a történetíró ezt írja Periklészről és koráról: „névleg ugyan demokrácia volt, gyakorlatilag azonban a legelső ember uralma” (2, 65, 9).
Három, tudjuk, hogy szar a munka, kevés a fizetés és köcsög a főnök, de amennyiben egy diktatúráról szóló frappáns idézettel akarunk feldobni egy beszédet, akkor az mégiscsak túl gagyi megoldás, hogy a legolvasottabb magyar nyelvű internetes idézetgyűjtemény keresőjébe beütjük a „diktatúra” szót, majd az egyik legelső találatot bekopipészteljük.
Negyedszer, ha teleplakátoljuk a várost egy honlap címével, akkor erről szóljunk a főnöknek, hogy adott esetben tudja, miről van szó. De az se árt, ha a plakátolás előtt elkészítjük magát a honlapot, vagy legalább szólunk az informatikusnak, hogy az fideszvaros.mszp.hu-t irányítsa át a hulyevagyok.hu-ra.