Igen, igen-igen, sőt, gyere bátran, Magyarország! Erős programnak ígérkezik az október 30-ai Charta-konferencia: a ballib rettegde vezérhangadói osztják meg félelmeiket talpasaikkal. Három feketeöves árokásó, Debreczeni József, Bauer Tamás és Vásárhelyi Mária a Gyurcsány utáni homályos, fejet vesztett korszakban tapogatózva - milyen meglepő - megtalálták az egyetlen fogódzkodót: a Zorbánveszélyt! Esküszünk, a hajtás után olvasható programtematikát nem egy vicces kedvű kollégánk írta!
CHARTA-KONFERENCIA
Látjuk-e, hogy mi jön?
Mit jelent az országnak, ha jövő tavasszal győz a Fidesz? Mire lehet számítani a demokratikus rendszer, a jogállam, a sajtó és a gazdaság területén?
Idõpont: 2009. október 30. péntek 15 óra
Helyszín: Főpolgármesteri Hivatal, Díszterem (Budapest V., Városház u. 9-11.)
15.00 Debreczeni József
Az előadó szerint egy korszak véget ér. A Fidesz kétharmados többsége birtokában felszámolja a liberális jogállam alapértékein nyugvó parlamentáris demokráciát – a harmadik Magyar Köztársaságot –, s a helyén egy autokratikus elnöki rendszert épít föl, amelyet hegemonisztikus párt- és hatalmi struktúra jellemez majd. A folyamat megállíthatatlan és visszafordíthatatlan. Az 1989-90-től 2010-ig tartó idõszak történelmi epizóddá válik.
15.25 Vásárhelyi Mária
Merre billent a médiapiaci inga 8 év szocialista-liberális kormányzás alatt? Vajon jól lakott már a Fidesz, vagy tovább terjeszkedik a politikai sajtó piacán? Mire számíthatnak a piac egyre szűkülő szegmensét elfoglaló baloldali és független orgánumok? Plurális marad-e a média világa a Fidesz kormány idején? Mennyibe kerülhet az adófizetõknek a médiapiac átrendezése?
15.50 Bauer Tamás
Elterjedt tévhit, hogy a gazdaságpolitikában a Fidesz sem tehet mást, mint amit egy szocialista vezetésû kormány tenne. Nem így van. A Fidesz azt a magyar jobboldali hagyományt követi, amely a mai nyugat-európai gyakorlatot messze meghaladó közvetlen állami beavatkozást alkalmaz, és a gazdasági növekedést a belföldi fogyasztás és beruházás mesterséges élénkítésétõl várja. Ennek következménye az ország újraeladósítása lehet, ahogy az ezredfordulón is a Fidesz-kormány indította el az újraeladósodást.
16.15 Kávészünet
Az utolsó 100 komment: