Magyarország antiliberális állam. Ez a napnál is világosabb. A fasiszta fenevadnak már nem elég az utca, féllábbal már a parlamentben üvölt. A sátán kacaja már a semmitől sem félő miniszterelnököt is megriasztja. De nemcsak őt. Minden jóérzésű embert riaszt a KDNP arcátlan nyomulása. Hát nekik semmi sem elég? Holnap már szentelvízzel locsolják a pesti utcát, a papok hordákban keresztelik a gyanútlan járókelőket, a BKV ellenőrök meg kettős kereszttel a nyakukban prédikálnak? Hát hová jutunk? Hát tényleg meg kell várnunk, míg a ministránsok keresztet hajtogatnak minden tetőantennából? Hát nem veszik észre a mindenttudók, hogy az eszelős mosolyú Semjén Zsolt minden este máglyát rak a kandallójában és szerencsétlen sorsú zsidó öregemberek pacemakerjével játszik? Úgy tűnik, nem veszik észre. Vagyis de. Azért voltak ebben a honban olyan férfiak és nők, akik ezt előre látták. Akkor persze még senki sem hitt nekik, csak legyintett mindenki. De ők látták, hová jut majd ez a könnyekben ázó, kicsinyke ország.
Íme:
Ez a váteszi forgatókönyv az SZDSZ 2006-os programjában található meg, az utolsó oldalon. Mint egy Jelenések Könyve-imitáció.
Gondolom, az állami csecseken lógás megszüntetését, a karakán piacpárti hitvallást azok fogalmazták, akik jelenleg is állami vállalatok felügyelőbizottságaiban és igazgatótanácsaiban gyarapítják piaci ismereteiket, élükön Boruzs Andrással, az SZDSZ új budapesti elnökével. Boruzs legalább 18 éve feltétlen híve a piacnak és a versenynek. No meg a különféle állami és önkormányzati it-knek és fb-knek.
Egy random idézet még:
„Hazánk 1998-ig a rendszerváltó liberális program következetes alkalmazása miatt a térség példaadó országa volt. • A konzervatív kormány idején bekövetkezett megtorpanásra adott válasz a 2000-ben elfogadott A korszakváltás programja (2000-2010) volt.
Mi, liberálisok tudjuk:
• nincs ingyen ebéd,
• az állam a mi pénzünket osztja el,
• az állam feladata: lehetőséget biztosítani a versenyben való részvételre,
• mindenki a saját jövőjét alakítja.
2006-2010 között nem halogathatjuk tovább
• az adórendszer radikális átalakítását,
• a több-biztosítós egészségügyi rendszer létrehozását,
• a kisebb, hatékonyabb, átláthatóbb, számonkérhetôbb közigazgatás megteremtését,
• a tervezhetôséget és a mindennapi biztonságot adó euró bevezetését.”