Fotó: Reuters
Lehet, hogy nem ismerem a részleteket, de Magyarország akkor is egy diktatúra. Nagyjából ez a hangulat burjánzott el a brüsszeli falanszterekben. Meg azokon túl is. Az ország megítélése mára hitvitává vált, ahol már nem számítanak a tények, elég a személyes benyomás. A Mandiner már többször írt a kurucos szabadságharc jelentős nemzetközi korlátairól: a jelentős szövetségesek ordító hiányáról, a szokatlan stílusról, az alázat téli álmáról. Ezért erről most nem szólunk. Hirtelen felindulásból összegereblyéztünk viszont pár baromságot és pocsék külföldi jelenséget. Nem azért, mert összeesküdött ellenünk a Tejútrendszer, hanem mert ezek a baromságok zavaróak és bántóak.
Bántó, ha a mérsékelten kardinális zöld ombudsmani tisztség megszüntetése miatt kiabálnak diktatúrát olyan országok, ahol az egyébként nem létezik, soha nem is létezett.
Bántó, ha a házasság alkotmányos meghatározása (ti. végy egy férfit és egy nőt) miatt válik diktatúrává egy ország, miközben számos más tagállamban ugyanígy van.
Bántó, ha a 14 bejegyzett egyház miatt igazolt a fasizálódás ténye, miközben más tagállamokban hivatalos államvallás is van (Belgiumban pedig 6, Olaszországban 8 az elismert egyházak száma).
Az alkotmánybírósági jogkör-farigcsálásnak ez a blog sohasem volt önfeledt híve. Mégis bántó a nemzetközi gyűlölettornádó, ha Hollandiában, Dániában, Svédországban még csak alkotmánybíróság sincs.
Bántó Daniel Cohn-Bendit, de ennek már egészen picinyke a sportértéke. Az is bántó, ha Konrád György az egyszemélyes és oszthatatlan civil szféra.
Bántó, ha az utánajárás teljes hiányát azzal mentegetik: nem a részletek számítanak, hanem a nagy egész. És igen, minden külföldi pocok olvasson legalább utána, mielőtt harsányan bírál.
Zavaró, ha a kedden megindított három kötelezettségszegési eljárás ténye önmagában elég a diktatúra-bizonyítvány kiállítására. Főleg úgy, ha összesen 739 ilyen, Európai Bizottság által kezdeményezett eljárás van folyamatban. A magyar demokrácia talán nem az adatvédelmi ombudsmani rendszeren és a bírók nyugdíjkorhatárán fordul meg.
Sokszor hiányzott az alázat a kormányzat elmúlt két évéből. Ezt az alázatot ugyanakkor minden külföldi szereplőtől is kérnénk. Főleg, ha a rólunk szóló jelzőkről van szó. Ha nem kapjuk meg, négy kiló féket és hat mázsa ellensúlyt rakunk a portájuk elé.
Az utolsó 100 komment: