Bár az eddigi eredményekben van némi látszólagos vagy valós ellentmondás (a Mandiner által ismert budapesti részeredmények alapján az MSZP még a dobogóra sem fér fel, a – más forrásból származó – országos számok pedig azt mutatják, hogy a harmadik hely azért megvan), az látszik, hogy az MSZP az előzetes mérések és várakozások alatt szerepelt, míg a Kormányváltók két (három) másik szereplője, a DK, illetve az Együtt-PM hozta azt, amit mértek nekik, sőt.
Ami a Fidesz szereplését illeti, a dolgok jelen állása szerint 2004 és 2009 után a harmadik magyarországi EP-választáson is a párt szerezte meg a legtöbb mandátumot. És ami ennél sokkal nagyobb teljesítmény, könnyen lehet, hogy a Fidesz 2014-ben egész Európában a legjobb listás eredményt érte el (lásd: centrális erőtér) – míg az Európai Néppárt legtöbb tagszervezete veszített korábbi támogatottságából, addig a Fidesz még növelni is tudta a párt mandátumszámát.
Ahogy Török Gábor írja, a baloldali pártok összeredménye szinte pontosan egyezik a Kormányváltók április 6-i szavazatarányával. Ha az MSZP-ben ebből Mesterházy Attila megbuktatását vonják le következtetésként, lehet, hogy nagyot tévednek: ha úgy nézzük, elképesztő siker a szocialisták szempontjából, hogy nekik 30 29, míg az Együttnek és a DK-nak 4-4 mandátuma van a parlamentben, miközben a pártok támogatottsága közti különbség ezt – az EP-választási eredmények alapján – egyáltalán nem indokolná.
Az utolsó 100 komment: