Független jelölt, Horváth Zsolt nyerte a dunaföldvári polgármester-választást, legyőzve a fideszes indulót. A független jelölt az MSZP Tolna megyei és paksi elnökhelyettese. Horváth 1757 szavazatot (57%-ot) kapott, Jákli Mihályra, a Fidesz-KDNP jelöltjére 1300-an (43%-nyian) szavaztak, a 43%-os részvételi arány alig maradt el a 2010-es önkormányzati választásokétól.
2010 októberében a Fidesz akkori jelöltje, az időközben elhunyt Keresztes Lajos nagyon szoros versenyben, 1297:1260 arányban győzte le Horváthot (egy harmadik jelölt, a független Csepeli István 705 szavazatot kapott). A két fideszes jelölt tehát szinte pontosan ugyanannyi szavazatra volt jó 2 év eltéréssel (érdekesség, hogy Keresztes 2006-ban is egy híján darabra ugyanennyit, 1259 voksot szerzett) – ha valaki nagyon akarja, ezt úgy is értelmezheti, hogy a kormánypárt nem vesztett támogatókat.
Egyértelműbb a kép, ha a 2010-es országgyűlési választások dunaföldvári eredményeit nézzük: Tóth Ferenc (Fidesz-KDNP) kétszer-háromszor-négyszer annyi szavazatot kapott egy-egy szavazókörben, mint az akkor éppen MSZP-színekben futó Horváth, aki csak néhány szavazattal szerzett többet, mint a jobbikos Horváth Zoltán. Ehhez képest sokat romlottak a Fidesz pozíciói a kisvárosban, még akkor is, ha más-más műfaj az országgyűlési meg az önkormányzati választás.
A Fidesz nem csinált valami nagy ügyet a dunaföldvári időköziből, a jelölt bejelentésén kívül egyetlen földvári hír sem szerepel a párt honlapján, a vereséget sem kommentálták egyelőre. A szocialisták természetesen ünnepelnek, Mesterházy Attila ezt üzente a Facebookon: „A mai dunaföldvári időközi polgármester választás eredménye bebizonyította, hogy amíg titkos szavazás van, addig leváltható a Fidesz...″
A korábban – ha csak egy fél ciklus erejéig is, de – fideszes polgármesteri szék elhódításának kétségkívül van sportértéke, a kormánypárt számára ez az első olyan időközi vereség, ami nem jelentéktelen. Lehet ugyan bagatellizálni a pofont (vagy akár hallgatni róla), attól az még pofon marad, ami reményt ad a Fidesz riválisainak. Az MSZP szempontjából ugyanakkor csökkenti a győzelem értékét, hogy jelöltjük, aki a megyei pártvezetés tagja, inkább nem vállalta fel a szegfűt a szavazólapon (ahogy Tarlós István 2006-os független indulása sem volt valami nagy dicsőség a jelenlegi kormánypártoknak). 2014-ben, az országgyűlési választásokon ez a módszer aligha fog működni, hacsak nem Függetlenek néven indítják az országos listájukat.